JEDVA SU DOČEKALI / Regija reagirala na kiks Dinama: 'Skromni Makedonci utišali Zagreb, Dinamo se propisno obrukao'

Dinamo je remizirao sa Škupijem u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka

20.7.2022.
8:35
Goran Stanzl/PIXSELL

U Prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je protiv prvaka Sjeverne Makedonije Škupija u Maksimiru odigrao 2-2 (1-1).

RUŽNE SCENE /

Kaos na ulicama Tirane, navijači Zrinjskog u žestokom obračunu s policijom: Letjele šake, stolice i boce

Goste je u prednost doveo Queven (25), poravnao je kapetan Dinama Arijan Ademi (44), da bi vodstvo domaćima donio Bruno Petković (86), ali konačnih 2-2 postavio je Renaldo Cephas (89).

Iako je Dinamo izgledao nešto bolje od Škupija, pogotovo u drugom poluvremenu, hrvatski prvak nikako nije mogao do pobjede te će na gostovanje otputovati samo s remijem. Da je Dinamo podbacio svjesni su i u regiji.

'Odavno nisu doživjeli veći kiks'

Nova Makedonija piše kako je "Škupi remizirao na gostovanju kod favorita Dinama" te ističu kako njihov klub "ima velike šanse za prolazak u treće pretkolo Lige prvaka nakon što su odigrali 2:2 na Maksimiru." U tekstu su napisali kako su Škupi svi vidjeli kao autsajdera te se očekivala laka pobjeda Dinama.

Srpski Telegraf piše: "Muk u Zagrebu", pa ističu kako je Dinamo "šokiran na Maksimiru", ali kako je i dalje favorit za prolazak dalje. Kurir nimalo ne štedi hrvatskog prvaka pa piše: "Bruka Dinama na Maksimiru. Skromni makedonski klub utišao Zagreb", a potom u tekstu ističu kako su se "igrači Dinama propisno obrukali".

Klix is Bosne i Hercegovine piše kako je "Dinamo priredio ogromno razočarenje svojim navijačima na početku Lige prvaka" te kako je hrvatski prvak "strepio do samog kraja nakon što je uspio ostvariti preokret, ali ga i prokockati u nekoliko minuta".

SportSport.ba pak kratko komentira: "Dinamo odavno nije doživio veći europski kiks".