OVO ĆE MU ZAPAMTITI / Sudac je bizarnom odlukom izazvao bijes cijelog stadiona, igrači ga okružili: 'Ovo je najveća pljačka ikad'

Nakon bizarne sučeve odluke na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a u drugom dijelu šokirani domaćini primili su tri gola i Sevilla je uzela važna tri boda

15.5.2023.
8:42
profimedia

Sevilla je na gostovanju kod Real Valladolida uvjerljivo slavila rezultatom 3-0, a pogotke su postigli Rafa Mir u 50. minuti, zatim Papu Gomez u 78. i Jesus Corona koji je u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat. Ipak, rezultat ne prikazuje zorno kako je to izgledalo na terenu, a ono što se dogodilo krajem prvog poluvremena i dalje je glavna tema u Španjolskoj.

OD SLAVLJENIKA DO BJEGUNCA /

Totalni kaos: Huligani utrčali na travnjak, stigli sve do tunela, a tamo su im se suprotstavila dva igrača Barcelone

Igrala se sudačka nadoknada prvog poluvremena od čak 4 minute, a nakon isteka te nadoknade domaći sastav imao je udarac iz kuta. Odigrali su povratnu loptu koju je obrana Seville blokirala i lopta se ''rolicom'' kotrljala prema sredini terena na koju je natrčavao Sergio Escudero. Igrač Valladolida odlično je zahvatio loptu i postigao pogodak, ali u trenutku udarca sudac Miguel Artiz podigao je ruku, a u trenutku ulaska lopte u mrežu oglasio se zviždukom za kraj poluvremena.

''Ovo je najveća pljačka ikad'' može se pročitati na društvenim mrežama koje su ogorčene odlukom suca.

Tribine su proključale, prvo zbog proslave pogotka, a kada su vidjeli igrače svoje momčadi kako su okružili suca, podivljali su. Čitava klupa Valladolida skočila je na noge i tražila od suca da prizna pogodak. Neshvatljivo je svima zašto je sudac pustio korner, a onda nije još jedan udarac za koji je bilo neminovno da će se dogoditi.

Sergio Escudero nakon utakmice imao je štošta za reći: ''Još jedna utakmica, još jedna ključna odluka koja opet ide protivniku u korist. Odlično se vidi da sam išao pucati, ako pustiš korner, moraš pustiti i da se napad odigra do kraja. Možda je najbolje da šutim.''

Ova utakmica ostati će upamćena po dobrom za Sevillu i našeg Ivana Rakitića koji je po 291. put nastupio za klub iz Andaluzije i time postao stranac s najviše nastupa u povijesti Seville.