REAL-BARCELONA 3:1 / Real je u EL Clasicu nadigrao Barcelonu i uzeo sva tri boda, Luka Modrić dobio ovacije

Tekstualni prijenos El Clasica pratite na portalu Net.hr

16.10.2022.
15:46

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Barcelonu sa 3-1, a za "Kraljevski klub" je do 78. minute igrao Luka Modrić.

NAŠ ČAROBNJAK /

Modrić zabio pravu majstoriju pred El Clasico: Realovci su mu pljeskali i dizali ga u zrak

Aktualni europski i španjolski prvak je poveo u 12. minuti golom francuskog napadača Karima Benzeme. Bila je to brza kontra domaćina, Toni Kroos je uposlio Vinicusa koji je probio lijevu stranu i krenuo prema Ter Stegenu. Barcin vratar je obranio njegov pokušaj, ali je Benzema pokupio odbijanac i sa nekih 11-12 metara pogodio za 1-0.

Bio je to njegov 12. gol u susretima protiv Barcelone. Najviše golova u "el clasicima" zabio je Lionel Messi, čak 26. Benzema je sada na diobi osmog mjesta sa Santillanom.

Barca imala tračak nade

Za 2-0 zabio je Federico Valverde u 35. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. U 51. minuti Real treći put zabija, drugi put Karim Benzema. Međutim, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Barca tijekom utakmice nije imala previše prilika, a tek je u završnici pokazala nešto. U 78. minuti sa 20 metara pucao je Ansu Fati, ali pored gola. Utakmicu je u vode neizvjesnosti vratio Ferran Torres u 83. minuti.

Fati je prošao po lijevoj strani ubacivši loptu u kazneni prostor, Lewandowski je propustio do Torresa koji je zabio iz blizine. Četiri minute kasnije Fati je mogao izjednačiti, ali je pucao pored gola.

Modrić 27. put u El Clasicu

U sudačkoj nadoknadi Real je dobio kazneni udarac nakon što je Eric Garcia oborio Rodryga. Sudac Jose Sanchez je pregledao video zapis pokazavši na bijelu točku, a Rodrygo je bio siguran za 3-1.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 79. minute. Bio je to njegov 27. nastup u najatraktivnijem svjetskom derbiju. Debitirao je 29. kolovoza 2012. kada je debitirao protiv Barce u Superkupu. Rekorderi po broju nastupa u "el clasicu" su Sergio Ramos i Messi sa po 45 nastupa.

-----------------------------------------------------

LA LIGA, SANTIAGO BERNABEU, 9. KOLO, 16:15

REAL MADRID - BARCELONA 3:1

REAL: Lunin - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Tchouameni, Kroos - Valverde, Benzema, Vinicius

BARCELONA: Ter Stegen - Roberto, Kounde, E. Garcia, Balde - De Jong, Busquets, Pedri - Dembele, Raphinha, Lewandowski

Kraj utakmice.

90' Penal za Real Madrid! Garcia je nagazio Rodryga, sudac to nije vidio. Javio se VAR i kazneni udarac je realizirao sam Rodrygo.

87' Velika prilika za Barcelonu! Ansu Fati je promašio sa šest metara zicer.

83' Ferran Torres zabija pogodak nakon asistencije Lewandowskog.

82' Gavi prijeti vratima Reala, završava u bloku Realove obrane.

79' Lewa je nemoćan pored Militaa, Brazilac igra fantastičnu obranu.

78' Modrić napušta teren, mijenja ga Camavinga.

78' Dobar udarac desetke Barcelone, Ansua Fatija.

75' Žuti karton za Luku Modrića, bio je grub prema mladom Gaviju.

74' Jedna dvojbena situacija, Lewandowski je bio u duelu s Carvajalom, Katalonci traže penal, neće ga dobiti.

72' Lewa puca iz slobodnjaka vrlo loše, samo u blok.

70' Lewandowski se muči, jedva je glavom dobacio do Lunina s deset metara.

69' Modrić petom dodaje do Benzeme, Fracnuz šutira preko gola.

68' Modrić izvodi udarac iz kuta, čisti Ter Stegen pred svojim golom.

67' Vinicus šutira nakon dodavanja Luke Modrića, ali samo u blok.

62' Barcelona u je prvih 60 minuta napravila samo tri prekršaja, nemaju energiju Katalonci.

59' Trostruka promjena u redovima Barcelone. Balde, Raphinha i Busquets idu van. U igri su Alba, Gavi i Ferran Torres.

58' Madriđani dominiraju posjedom lopte, Modrić dodaje efektno petom.

53' Benzema sjajno zabija pogodak, ali VAR poništava gol zbog zaleđa.

51' Kroos puca nakon Benzemine povratne lopte, odlazi preko vrata.

50' Real pokušava smiriti tempo utakmice.

46' Počelo je drugo poluvrijeme El Clasica!

Kraj prvog dijela.

45' Modrić blokira Pedrijev udarac.

43' Prijeti Lewandowski glavom, Militao ga blokira.

35' Nakon zatišja, evo odmah golaaaaaaa! Atomski nogomet Reala! Valverde pogađa s vrha kaznenog prostora.

26' Barcelona se budi, prijeti Raphinha iz voleja.

25' Robert Lewandowski promašuje nemogući zicer s dva metra na prazan gol.

24' Bez pretjerano puno udaraca s obje strane, vodi se borba na sredini terena.

17' Luka Modrić je dirigent Realove igre u veznom redu, a prvi je u presingu i u obrani.

12' Nakon odbijene lopte, Karim Benzema je strijelac. Vinicius je pobjegao obrani, Ter Stegen obranio, Benzema čeka i pogađa.

8' Vinicius šutira lijevicom, od bloka odlazi malo od desne stative.

7' Barcelona malo konkretnija na početku susreta, prijete iz kontranapada.

5' Raphinha gađa gol Reala, brani Ukrajinac Lunin.

3' Traje početno ispitivanje uz par sjajnih poteza s obje strane.

1' Susret je započeo!