DRAMA U KOPRIVNICI / Dragovoljac osvojio prve bodove po povratku u HNL, gol odluke pao u samoj zavrnišici utakmice

Usprkos ovoj pobjedi i dalje su posljednji na ljestvici

27.8.2021.
21:56
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U prvoj utakmici 7. kola Prve HNL Hrvatski dragovoljac je kao gost svladao Slaven Belupo sa 1-0 (0-0). Pogodak za prve bodove po povratku u Prvu ligu za Hrvatski dragovoljac postigao je Benedikt Mioč u 85. minuti.

Bio je to susret s vrlo malo prilika na obje strane, a pogodak je stigao nakon trenutka inspiracije Mioča u samoj završnici, on je prihvatio loptu na gotovo 30 metara od domaćeg gola, napravio korak-dva naprijed i zatim neobranjivo pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Čovića.

Gosti iz Zagreba tako su na najbolji način iskoristili igrača više na terenu kojega su imali od 75. minute kada je zbog dva žuta kartona isključen Glavčić.Hrvatskom dragovoljcu tako se isplatila promjena trenera početkom ovoga tjedna kada je Davor Mladina zamijenio Miroslava Kuljanca.

Usprkos ovoj pobjedi Hrvatski dragovoljac je i dalje posljednji na ljestvici s tri boda, jednim manje od devetog Šibenika, a dva manje od osmog Slavena kojemu je ovo bio treći uzastopni poraz bez postignutog pogotka.Na vrhu su Hajduk i Osijek sa po 13 bodova, slijede Lokomotiva, Dinamo i Rijeka sa po 10 i utakmicom manje.  REZULTATI 7. KOLA,