PREMIERSHIP / Ludo drugo poluvrijeme u Liverpoolu, 'Redsi' prekinuli crni niz: Leicester preokretom do slavlja

Leicester pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton

22.4.2023.
19:31

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u subotu pobijedio Nottingham Forest sa 3-2 ostvarivši tek drugu pobjedu u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

ŠTO IM SE DOGODILO? /

Kriza Liverpoola se nastavlja: Redsi ponovno nisu uspjeli pobijediti, ovaj kiks je posebno bolan za njihove navijače

Zanimljiva i neizvjesna utakmica

Bila je to zanimljiva i neizvjesna utakmica u kojoj su "Redsi" lovili drugu uzastopnu pobjedu, a Forest važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Zanimljivo, svih pet golova je postignuto u drugom poluvremenu. Liverpool je imao 1-0 i 2-1, Nottingham se uporno vraćao, no domaćin je trećim pogotkom prelomio utakmicu.

Za Liverpool je dva gola zabio Digo Jota (47, 55), a jednog Mohamed Salah (70), dok su za goste strijelci bili Neco Williams (51) i Morgan Gibbs-White (67).

Leicester City je preokretom porazio Wolverhampton sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Fulham identičnim rezultatom pobijedio Leeds

Matheu Cunha je u 13. minuti doveo goste u vodstvo, no "Lisice" su okrenule rezultat golovima Kelechija Iheanacha (37-11m) i Timothyja Castagnea (75).

Fulham je identičnim rezultatom pobijedio Leeds United sa 2-1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu susreta. Fulham je poveo u 58. minuti golom Harryja Wilsona, a na 2-0 je povisio Andreas Pereira u 82. minuti. Tračak nade gostima donio je Patrick Bamford deset minuta prije kraja susreta.

Crystal Palace i Everton su pružili skromnu predstavu odigraviš 0-0, dok su Brentford i Aston Villa remizirali 1-1.

U vodstvo je Arsenal sa 75 bodova, pet više od Manchester Cityja koji ima i dva susreta manje.

Leicester je pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta, koja vode u niži rang natjecanja, sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton.

REZULTATI:
Fulham - Leeds United 2-1 (Wilson 58, Pereira 72 / Palhinha 79-ag)
Brentford - Aston Villa 1-1 (Toney 65 / Luiz 88)
Crystal Palace - Everton 0-0
Leicester City - Wolverhampton 2-1 (Iheanacho 37-11m, Castagne 75 / Cunha 13)
Liverpool - Nottingham Forest 3-2 (Jota 47, 55, Salah 70 / Williams 51, Gibbs-White 67)