KATALONCI ISPALI / Praktički sletio s aerodroma pa bio jedan od junaka u izbacivanju Barcelone iz Kupa

25.1.2024.
0:38

Nogometaši Athletic Bilbaoa izborili su plasman u polufinale španjolskog Kupa kralja nakon što su u četvrtfinalnom ogledu nakon produžetaka pobijedili Barcelonu sa 4-2.

ZAISKRILO JE /

Bjelica se naguravao sa zvijezdom Bayerna pa dobio crveni karton i kraj utakmice gledao s tribine

Junaci susreta bila su braća Inaki (29) i Nico (21) Williams koji su s dva gola u produžetku slomili Barcu.

Inaki Williams se u srijedu vratio iz Obale Bjelokosti gdje je s Ganom nastupao na afričkom Kupu nacija i praktički s aerodroma je stigao na San Mames. Athleticov trener Ernesto Valverde nije ga odmah gurnuo u 'vatrenu', tek nakon sat vremena igre, a sjajni 29-godišnji napadač se odužio s golom za 3-2 u posljednjim trenucima prvog produžetka. Konačnih 4-2 postavio je njegov mlađi brat Nico u 120. minuti.

Baskijski sastav je poveo već u prvoj minuti preko Gorka Guruzete, no Barca je okrenula rezultat golovima Roberta Lewandowskog (26) i Laminea Yamala (32). Izjednačio je Ohian Sancet u 49. minuti.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.