Prekinuta čudesna serija nogometaša pa odmah izbila drama

Nogometaši Porta izgubili su ogled 20. kola Primeire na svom stadionu Dragao od Estorila s 1-0.

24.2.2014.
10:01

Eliaquim Mangala nepropisno je zaustavio Evandra u svom kaznenom prostoru u 77. minuti, zbog čega je dobio izravni crveni karton. Minutu potom je Evandro s bijele točke bio precizan i osigurao gostima pobjedu.

Porto je u 11. kolu ove sezone izgubio kod Akademice s 1-0. Pretrpio je tom prilikom prvi ligaški poraz u 54 utakmice.

Nakon toga su Portovi nogometaši izgubili još tri puta u prvenstvu, a ovaj poraz od Estorila im je prvi domaći nakon 2008. godine.

Navijači su ga vrlo teško primili pa su igračima s tribine vikali da su sramota, dok ih je njih dvjestotinjak čekalo nakon utakmice ispred stadiona pa je igrače morala pripaziti i policija.

Dramatičnim zbivanjima tu nije bio kraj jer je trener Paulo Fonseca predsjedniku kluba ponudio ostavku.

Na ljestvici Porto drži treće mjesto s dva boda manje od drugog Sportinga, te četiri boda manje od vodeće Benfice, koja ima i susret manje.