PORAZI VELIKANA: / Video-tehnologija uništila 'tricolore' protiv Španjolske, Šveđani preokrenuli na Ronaldovoj Madeiri

U prijateljskim nogometnim utakmicama odigranim u utorak domaće poraze su upisali Francuska, Nizozemska i Portugal.

28.3.2017.
23:13

Francuska je izgubila na Stade Franceu od Španjolske (0:2), a golove su zabili David Silva (68 - 11 m) i Deulofeu (77). Prvi gol na utakmici zabili su Francuzi, nesuđeni strijelac bio je Antoine Griezmann, ali je glavni sudac poništio gol nakon intervencije video-tehnologijom, jer je francuski napadač bio u zaleđu. Kod drugog španjolskog pogotka, sudac se također poslužio videom i tad je priznao gol španjolskog ofenzivca.

DŽEKIN 50. GOL ZA 'ZMAJEVE': /

BiH slavila u Albaniji, Rusi uspjeli odigrati neodlučeno protiv jake Belgije

Šveđani iznenadili Portugal

Trebala je to biti velika večer Cristiana Ronalda na Madeiri, njegovom rodnom otoku, gdje je portugalska reprezentacija zaigrala nakon 16 godina. I sve je dobro počelo, Ronaldo je zabio prvi gol na utakmici u 18. minuti, vodio je domaćin 2:0 nakon autogola Granqvista u 34. minuti, ali onda su Šveđani napravili preokret.

Claesson je zabio u 57. i 76. minuti, Ronaldo je napustios teren u 58. minuti, a Cancelo je "obrisao" osmijeh domaćinima kad je u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio autogol za pobjedu Šveđana.

Inače, Ronaldu je ovo bio 71. gol za Portugal i treći je europski strijelac svih vremena u nacionalnom dresu. Ispred njega su samo Mađari, Ferenc Puşkaş (84) i Sandor Kocsis (75), dok se večeras izjednačio s Nijemcem Miroslavom Kloseom.

Među aktivnim igračima, Ronaldo je vodeći na ljestvici.

Nizozemska je doživjela još jedan poraz, u Amsterdamu ih je svladala Italija s 2:1. Nizozemci, kojeg je umjesto otpuštenog trenera Dannya Blinda vodio Fred Grim, poveli su autogolom Romagnolija (10), no Talijani su preko Edera (11) i Bonuccija (32) došli do pobjede.

Island bolji od Irske

Sljedeći suparnik Hrvatske u kvalifikacijama Island slavio je u gostima kod Irske golom Magnussona u 21. minuti.

Austrija je u Innsbrucku ugostila Finsku, a utakmica je završila rezultatom 1:1- Poveli su domaćini golom Arnautovića u 62. minuti, a konačan rezultat postavio je Jensen u 76. minuti.