PORAZ U GROTLU GRADSKOG VRTA: / Osječani poveli pa promašili penal, a Austrijanci napravili potpuni preokret

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli pobijediti bečku Austriju u prvoj utakmici doigravanja za Europsku ligu. Slavili su gosti s 2:1, golovima Monscheina (26.) i Holzhausera (60.

17.8.2017.
22:30
PIXSELL, Davor Javorović

Osječane je bodrio pun Gradski vrt, 15 tisuća navijača vidjelo je još jedan nogometni spektakl u kojemu Zekićeva momčad, za razliku od dvoboja protiv PSV-a nije slavila, ali uzvrat se igra za tjedan dana u St. Pöltenu.

OSJEČANIMA ČISTA PETICA: Nogometna renesansa na Dravi, Gradski vrt zaslužio je ovakav europski spektakl

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su doživjeli domaći poraz od Austrije kojih je udaljio od plasmana u natjecanje po skupinama EL. Zoran Zekić je s pravom upozoravao na austrijski sastav koji se pokazao kao opasna i odlično organizirana momčad. Međutim, još uvijek nije sve gotovo i ispred Osijeka je još najmanje 90 europskih minuta.

Kažnjeni za promašaj

Osijek je sjajno otvorio utakmicu i poveo je u 15. minuti. Bočkaj je brzinski izveo slobodni udarac asistiravši Muzaferu Ejupiju koji je pobjegao gostujućoj obrani i iskosa pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Austrija je mogla izjednačiti. Serbest je snažno tukao i pogodio gredu. U 19. minuti Osijek je imao sjajnu priliku za 2-0. Kadiri je u kaznenom prostoru srušio Tomislava Šoršu, a najstrožu kaznu izveo je kapetan Borna Barišić. Nažalost, pogodio je okvir gola.

Kazna je stigla u 27. minuti. Gosti su izveli brzu kontru, a Monschein je sjajnim udarcem pogodio dalji kut domaćeg gola za 1-1.

Malenica spašavao

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Osijek, no Šorša se spetljao na sedam metara od gola gostiju. Šest minuta kasnije Austrija je povela nakon što je Holzhauser prekrasno pogodio iz slobodnjaka s 20 metara. Samo dvije minute kasnije Austriaa je mogla i zaključiti pitanje pobjednika. No, Malenica je zaustavio Piresa, dok je De Paula promašio odbijanac.

Osijek je mogao izjednačiti u 64. minuti, no Grezda je prebacio gol. Do kraja susreta domaćin je lovio barem remi, ali nije uspio.

Domaćin je utakmicu završio s 11 udaraca prema vratima bečke momčadi, od toga tri u okvir gola, dok je Austria imala osam udaraca, od toga pet u okvir gola. Gosti su imali 60 posto posjeda lopte.

UŽIVO

Osijek - Austria Beč 1:2

Strijelci: 1:0 Ejupi (15.), 1:1 Monschein (26.), 1:2 Holzhauser (60.)

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Lesjak, Barišić - Mioč (od 72. Jambor), Petrović (od 46. Pušić) - Bočkaj, Lopa, Grezda (od 73. Perošević) - Ejupi

AUSTRIA: Hadžikić - Larsen, Kadiri, Westermann, Martschinko - Prokop (od 86. Tajoiri-Shradi), Serbest, Holzhauser - De Paula (od 90. Cancola), Monschein (od 78. Friesenbichler), Pires

Gotova je utakmica u Gradskom vrtu, Austria je slavila s 2:1

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

86' - Tajouri umjesto Prokopa

78' - Zamjena i kod Austrije, strijelac Monschein ide van, ulazi Freisenbichler

72' - Dvostruka izmjena kod Osijeka, Zekić vadi Mioča i Grezdu, u igri su Jambor i Perošević.

69' - Ejupi je promašio loptu koju mu je ubacio Barišić. U iduećm napadu Malenica je spriječio dobru kontru gostiju

63' - Umalo izjednačenje, Grezda je odlično gađao, ali iznad grede.

60'- GOOOL! Nažalost, u naletima dobre igre Osijeka, gosti iz Beča zabili su gol. Strijelac je Holzhauser, mora se priznati, prekrasno je zabio iz slobodnog udarca.

46' - Počelo je 2. poluvrijeme, izmjenu je napravio Zekić, Petrović je ostao u svlačionici, u igri je Pušić

Kraj 1. poluvremena

45 ' - Imao je Larsen dobru priliku, ali udarac je ipak bio preslab.

40' - Žuti karton i za gostujućeg igrača, dobio ga je De Paula zbog grubog starta na Grezdi

35' - Drugi žuti karton za Osječane, pokušao je Lopa iznuditi penal, ali je za to nagrađen opomenom.

30' - Prošlo je pola sata igre, Kohorta ne staje s navijanjem. Hrabro se bore Osječani

26' - Izjendačenje! Nažalost, nije dugo trajalo vodstvo Osječana. Zabio je Monschein za 1:1. Lijepo ga je proigrao Prokop, a napadač bečke Austrije svladao Malenicu Ovo je prvi primljeni gol Osijeka u Gradskom vrtu ove sezone u europskim utakmicama.

19' - Kakva šteta, Barišić je pogodio stativu s bijele točke

18' - Penal za Osijek. Kadiri je srušio Šoršu, kakav početak Osijeka....

17' - Malo sreće za domaćina jer je Serbest pogodio gredu, gađao je iz daleka, s 30 metara

15' - GOOOL! Ejupi! Napadač Osijeka svladao je Hadžikića. Makedonac ovdje ne griješi. Sjajan početak Osječana.

5' Žuti karton za Petrovića.

1' - Počela je utakmica u Gradskom vrtu. Idemo, Osijek!

20:30 - Utakmicu sudi njemački sudac Aytekin

20:00 - U momčadi Osijeka zbog žutih kartona ne igra Mudražija, a Barać, koji je trebao potpisati za Ajax, ali je transfer propao u posljednji trenutak, ostao na klupi. Osječani imaju i malo sreće, jer je bečka Austria uoči ovog dvoboja prodala prvog napadača Kayodea u Manchester City.