Porazi Chelsea i Arsenala, te domaci remi Liverpoola obiljezili su 15. kolo Engleske lige, u kojem su cak tri utakmice okoncane bez zgoditaka.

6.12.2014.
19:30

Vodeca momcad lige Chelsea porazen je na gostovanju kod Newcastle Uniteda s 2-1, pa je okoncan niz od 23 uutakmice bez poraza kluba kojeg vodi Jose Mourinho. Junak pobjede bio je pricuva je Papiss Cisse s dva pogotka u 57. i 78. minuti, dok je jedini pogodak za Chelsea zabio Didier Drogba (83). Domacini su od 81. minute igrali bez iskljucenoga Stevena Taylora (81). Porazom Chelsea, koji vodi s 36 bodova, moze se okoristiti Manchester City koji danasnjom pobjedom protiv Evertona moze stici do samo tri boda zaostatka.

Arsenal je izgubio kod Stokea s 3-2 u izuzetno zanimljivoj utakmici u kojoj su domacini poveli pogotkom Croucha nakon samo 20 sekundi igre, a do poluvremena je bilo 3-0 za Stoke. U nastavku je Arsenal smanjio na 3-2, no potom im je iskljucen Chambers u 78. minuti, pa je momcadi Arsenea Wengera propala sansa za potpuni preokret.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Liverpool je jos jednom razocarao svoje navijace odigravsi doma 0-0 sa Sunderlandom, pa Redsi nakon 15 kola zaostaju ogromnih 15 bodova za vodecim. QPR je na svom terenu slavio protiv Burnleya s 2-0, a Niko Kranjcar je usao u igru u 66. minuti. I Nikica Jelavic je zabiljezio nastup s klupe u 77. minuti za Hull City, koji je doma odigrao 0-0 s WBA.

NEWCASTLE - CHELSEA 2:1 (Cisse 58, 79/Drogba 83)

HULL - WBA 0:0, QPR - BURNLEY 2:0 (Fer 51, Austin 74)

TOTTENHAM - CRYSTAL P. 0:0

LIVERPOOL - SUNDERLAND 0:0

STOKE - ARSENAL 3:2 (Crouch 1, Krkic 35, Walters 45/Cazorla 68-11 m, Ramsey 70)

MAN.CITY - EVERTON - igrao u kasnijem terminu.