DOMINANTNA POBJEDA / Pongračić i društvo nemoćni protiv lidera prvenstva: Inter ponovno na 'plus 4' na vrhu Serije A

Milanski sastav sada ima četiri boda više od Juventusa, dok Milan na trećoj poziciji ima čak 11 bodova zaostatka.

23.12.2023.
20:03

Milanski Inter učvrstio se na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon što je u susretu 17. kola na San Siru pobijedio Lecce sa 2-0.

NESPRETNO PROKLIZAO /

Bizarna situacija u derbiju vodećih momčadi Premier lige: Zvijezda 'pokosila' Kloppa pa izašao ozlijeđen

Inter je poveo u 43. minuti golom Yanna Bissecka, a na 2-0 je povisio Nicolo Barella nakon sjajne asistencije Marka Arnautovića. Austrijski napadač je petom uposlio Barellu prevarivši cijelu suparničku obranu. U 83. minuti gosti su ostali i bez isključenog Lamecka Bande koji je pocrvenio zbog dugog jezika. Za goste je cijeli susret igrao Marin Pongračić.

Tri važna boda dohvatila je i Verona porazivši u derbiju začelja Cagliari sa 2-0. Vodeći gol zabio je Cyril Ngonge u 53. minuti, minutu nakon što su gosti ostali bez isključenog Antoinea Makoumboua. Pobjedu je potvrdio Milan Đurić golom u 90. minuti. Verona je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja, trenutačno je na 16. mjestu.

Bologna je nastavila seriju sjajnih rezultata pobjedivši Atalantu sa 1-0 čime je skočila na četvrto mjesto.

Pogodak odluke zabio je Lewis Ferguson u 86. minuti. Hrvatski nogometaš Nikola Moro je za domaći sastav igrao prvo poluvrijeme, dok je Mario Pašalić za Atalantu igrao od 72. minute.

Bologna je sada četvrta sa 31 bodom, dva manje od trećeplasiranog Milana. Na prve dvije pozicije su Inter (44) i Juventus (40). Atalanta je sedma sa 26 bodova.

U drugom susretu Torino, kojeg vodi Ivan Jurić, je odigrao 1-1 protiv Udinesea.

Gosti su poveli u 81. minuti golom Oiera Zarrage, a izjednačio je Ivan Ilić u 88. minuti. Torino se trenutačno nalazi na 10. poziciji sa 24 boda.

U prvom susretu subotnjeg programa Juventus je na gostovanju sa 2-1 svladao Frosinone.

Poveli su gosti već u 12. minuti a strijelac je bio Kenan Yildiz. Za izjednačenje je u 51. minuti zabio Baez, a onda je u 81. minuti Dušan Vlahović podigao na 2-1 za Juventus.

Večeras se još sastaju Roma i Napoli.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.