NEVJEROJATAN PODATAK / Ponajbolji branič Hajduka posljednje dvije sezone u derbiju dobio prvi žuti

Hajduk je upisao pobjedu protiv najvećeg rivala Dinama, pred 34.000 navijača na Poljudu u susretu 10. kola HNL-a

2.10.2023.
8:21
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka upisali su pobjedu protiv najvećeg rivala Dinama, pred 34.000 navijača na Poljudu u susretu 10. kola HNL-a, pobijedili su s minimalnih 1-0 (0-0).

PRVA REAKCIJA /

Ivan Leko u sedmom nebu nakon rušenja Dinama: 'Kad si pošten, sreća te pomazi...'

Junak susreta bio je Emir Sahiti, strijelac jedinog pogotka u 59. minuti. Drugo kolo u nizu Sahiti je donio Splićanima tri boda, u prošlom kolu je zabio za 1-0 protiv Lokomotive. Hajduk je drugi put ove sezone u HNL-u pobijedio Dinamo, ranije je slavio u Zagrebu 2-1 te mu se opet odlijepio na ljestvici.

Uz utakmicu više Hajduk ima pet bodova više od Dinama. Između njih na ljestvici je drugoplasirana Rijeka koja ima dva boda manje od Splićana.

Nevjerojatan uspjeh Melnjaka

Glavni sudac derbija bio je Igor Pajač koji je na Poljudu pokazao sedam žutih kartona, a jedan od igrača koji su upisani u njegovu knjižicu bio je i Dario Melnjak.

Sjajnom braniču i bivšem Vatrenom bila je to 90. utakmica u dresu Hajduka, ali ovo mu je bio prvi žuti karton.

Iskusni lijevi bek pridružio se Bijelima u rujnu 2021. godine, a sve do utakmice s Dinamom uspio je izdržati bez kartona, no u 29. minuti susreta, nakon jednog starta na Mahiru Emreliju, Pajač mu je pokazao žuti karton.