POLJUD IMA NOVOG JUNAKA: / Mladi veznjak oduševio golčinom protiv Lokosa, a u Europi ovo nije nitko napravio još od Vlašića

Hajduk je loše startao u novu sezonu te još ne zna za pobjedu u prvenstvu

6.8.2018.
9:35
Pixsell

"Stalno mi je Stanko bio u mislima. Razmišljao sam o tome kako je dobro radio na treninzima, kako bi mogao zaigrati". Bile su to riječi Hajdukovog trenera, Željka Kopića, nakon pobjede protiv Slavije u Sofiji.

HAJDUK - LOKOMOTIVA 1-1: /

Splićani prokockali tri boda u drugom poluvremenu; ništa od premijerne prvenstvene pobjede

Referirao se, naravno, na Stanka Jurića, 21-godišnjeg veznjaka, koji je u igru ušao u prvom poluvremenu nakon ozljede Dine Beširovića, te u svom europskom prvijencu postigao i pogodak. Tako nešto nitko u Hajdukovom dresu nije napravio još otkako je Nikola Vlašić zabio Dundalku za 2-0, prije četiri godine.

Međutim, tu nije stala priča mladog Jurića. Iako je Hajduk jako loše krenuo u prvenstvo – nakon dva kola imaju tek jedan bod – Jurić je jedan od rijektih za kojega se može reći da nije razočarao. Ne samo to, mladi veznjak je objeručke prihvatio priliku koju su mu stvorile ozljede prvotimaca te je jučer u remiju protiv Lokomotive postigao svoj drugi pogodak u dvije utakmice – sjajnim udarcem sa više od dvadeset metara.

Pred Hajdukom je europska utakmica protiv snažnog FCSB, a onda i prvenstveni ispit protiv vodeće Rijeke. Momčad je u krizi rezultata, lošoj formi, a ne štede je niti ozljede. Stanko Jurić jedna je od rijetkih svijetlih točaka trenutno na Poljudu.