JEDNIM UDARCEM GA SLOŽIO / Član stručnog stožera Marseillea nokautirao navijača: Stao pred masu koja je nadirala; 'Melvin Bard šokirano je gledao'

Član stručnog stožera Marseillea poslao navijača na tlo

23.8.2021.
11:58
Screenshot: Twitter

Ne stišavaju se strasti jučerašnjeg ludila u Nici, na utakmici između domaće Nice i Marseillea. Sad se u medijima pojavila snimka na kojoj se vidi jednog od članova stručnog stožera glavnog trenera Marseillea kako udara u prsa jednog navijača domaćeg sastava koji je uletio na travnjak. Britanski tabloid The Sun piše kako je zaposlenik Marseillea jednim udarcem poslao navijača na tlo...

RAZULARENI NAVIJAČI GUŠILI IGRAČE /

Detalji jučerašnjeg kaosa u Nici šokirali Francusku: Nogometaši pokazali kako izgledaju nakon nasilja koje je sve zgrozilo

'Ustuknuo kako bi izbjegao odmazdu'

"Branič Nice Melvin Bard šokirano je gledao", pišu Englezi.

"Zaposlenik Marseillea ustuknuo je kako bi izbjegao odmazdu drugih", dodaje se u izvještajima. Inače, član stručnog stožera Jorgea Sampaolija to je napravio kako bi stao u obranu svojih igrača, koji su se našli na udaru navijača koji su uletjeli na travnjak...

Podsjetimo, utakmica 3. kola francuskog nogometnog prvenstva između Nice i Marseillea, koja je prekinuta u 75. minuti nakon upada navijača domaće momčadi na travnjak i sukobljavanja s gostujućim nogometašima nije dovršena, jer su gosti odbili nastaviti dvoboj.

Skupina navijača s južne tribine stadioba Allianz Riviera, na kojoj su smješteni najfanatičniji pripadnici navijačke skupine Nice, u 75. minuti je preskočila ogradu i željela se sukobiti s gostujućim nogometašima, nakon što je Dimitri Payet odgovorio na provokacije koje su trajale čitavu utakmicu i bacio jednu od brojnih ubačenih plastičnih boca natrag na tribinu.

Navijači Nice divljali

Navijači Nice su tijekom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali nogometaše Marseilla, u prvom poluvremenu vratara Mandadu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje udaraca iz kuta.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, nogometaša i osoblja obje momčadi, sudac Benoit Bastien je obje momčadi poslao u svlačionice i prekinuo dvoboj.

U trenutku prekida domaća momčad je vodila 1-0, a pogodak je postigao Danac Kasper Dolberg u 49. minuti.

Prekinuta utakmica

Predsjednik Nice Jean-Pierre Rivere navijačima je nakon jednosatnog prekida objavio kako je odlučeno da će dvoboj biti nastavljen. Desetak minuta poslije nogometaši Nice su se vratili na teren i počeli sa zagrijavanjem. No, nogometaši Marseillea nisu željeli nastaviti dvoboj, a prema izvješćima francuskih medija trojica gostujućih igrača Payet, Matteo Guendouzi i Luan Peres žalili su se da su ozlijeđeni u metežu koji je nastao po ulasku navijača na travnjak.

Sat i pol nakon prekida izašli suci

Sat i pol nakon prekida na teren su izašli i suci. Glavni sudac Benoit Bastien je postavio loptu na kut, odakle je ubačajem trebala biti nastavljena utakmica, dao znak za nastavak, a kako na terenu nije bilo gostujuće momčadi, odmah je označio i kraj utakmice.

Tako će ovaj dvoboj, umjesto odluke na travnjaku, epilog dobiti u disciplinskom postupku tijela koja su za to nadležna u francuskoj Ligue 1.