Pogledajte sjajan Modrićev gol!

Rijetko je ove sezone pala takva kiša golova na White Hart Laneu kao u utakmici 32. kola Premiershipa između Tottenhama i Stokea. Već u prvom poluvremenu bilo je 3:2 za Spurse.

9.4.2011.
19:56

Tottenham je u 32. kolu Engleskog prvenstva s 3:2 pobijedio Stoke i zadržao se u lovu na 4. mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Modrić i društvo vodili su veliku borbu protiv žilavog Stokea, te se u pravoj poslastici za navijače, pred punim White Hart Laneom ostali na pet bodova zaostatka iza trećeplasiranog Chelsea, koji je slavio protiv Wigana s 1:0. Četvrti je sada Manchester City koji svoju utakmicu protiv Liverpoola igra u nedjelju.

Menadžer SpursaHarry Redknapp poslao je na travnjak sastav s Lukom Modrićem i Vedranom Ćorlukom, koji je očito zaliječio lakšu ozljedu zarađenu u susretu četvrtfinala Lige prvaka s Real Madridom. U veznom redu bili su još Van der Vaart, Huddlestone i Bale, a u napadu Pavljučenko i Crouch. Niko Kranjčar i ovoga puta nije bio niti na klupi, među rezervama.

Počelo je sjajno za Tottenham. Domaće je u vodstvo doveo Peter Crouch već u 11. minuti, nakon asistencije Pavljučenka, a Modrić je nekoliko minuta kasnije povisio na 2:0.

No, uporni gosti nisu se predavali. Etheringhton je u 27. minuti smanjio na 2:1, a veliki dužnik iz utakmice s Realom, Peter Crouch, ponovno je vratio stvari na svoje mjesto, zabivši svoj drugi gol u 34. minuti. Konačnih 3:2 u prvom dijelu postavio je Jones u 41. minuti.

Živahno je bilo i u nastavku. Tottenhamu je u 65. minuti poništen pogodak zbog prekršaja Petera Croucha na vrataru Stokea, a malo kasnije Modrić je u sjajnu priliku gurnuo van der Vaarta koji nije dobro pucao s ruba kaznenog prostora.

Imali su i gosti svojih prilika u drugom dijelu, a najbolju je propustio strijelac Jones u 85. minuti. Sjajno je pucao pod prečku s ruba kaznenog prostora, ali vratar Gomez uspio je sjajnom paradom skrenuti loptu u gredu i sačuvati sva tri boda.

Rezultati:Tottenham - Stoke 3:2, Sunderland - WBA 2:3, Manchester United - Fulham 2:0, Chelsea - Wigan 1:0, Bolton - West Ham 3:0, Blackburn - Birmingham 1:1, Wolverhampton - Everton 0:3.

Poredak: Man. United 69, Arsenal 59 (30), Chelsea 58 (31), Man. City 56 (31), Tottenham 53 (31)...