ŠKUPI KIKSEVI / Pogledajte kako su Makedonci šokirali Modre: Braniči Dinama se sudarali, Livaković neshvatljivo 'zaplivao'

Vodeći gol za Škupi postigao je Queven u 25. minuti

19.7.2022.
23:05
Matija Habljak/PIXSELL

U Prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je protiv prvaka Sjeverne Makedonije Škupija u Maksimiru odigrao 2-2 (1-1).

ŠOKANTNA ZAVRŠNICA /

Kiks Dinama na otvaranju europskih kvalifikacija: Škupi šokirao Modre nakon katastrofalne greške Livakovića

Utakmica je počela vrlo loše za Modre, koji su potpuno neočekivano primili gol od Makedonaca u 25. minuti.

Freddy Alvarez je poslao dubinsku loptu prema Quevenu da Silvi, a on je izbjegao zaleđe, izbio pred Livakovića i svladao ga.

Tom pogotku je prethodila velika pogreška obrane Dinama. Josip Mišić je zakasnio za protivničkim igračem, a Tepohile se sudario s njim dok je trčao prema vlastitom golu. Dinamo je pritisnuo i izjednačio i do kraja prvog poluvremena uspio izjednačiti pogotkom kapetana Arijana Ademija u 44. minuti.

Do vodećeg pogotka Dinamo je stigao slučajno, Oršić je glavom spustio loptu za udarac Ademija sa 13-14 metara, no ovaj je vrlo loše zahvatio loptu, pa je ona završila u nogama Petkovića koji se nalazio na šest metara od gola. Napadač modrih smirio je loptu i pogodio nebranjeni dio vrata jer je Naumovski bio izvan pozicije očekujući opasniji udarac Ademija.

Samo tri minute nakon postignutog pogotka Dinamo je primio gol nakon serije obrambenih grešaka. Gjorgiev je nadskočio Perića na 30-ak metara od Dinamovog gola, na loptu je krenuo Cephas koji je do nje stigao prije istrčalog Livakovića i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2-2.