Ovo nije slučajno! Pogledajte što je Šuker radio Talijanima prije točno 20 godina!

To ne može nikako biti slučajno, Italija i Hrvatska će se opet ogledati 16. studenog.

16.11.2014.
13:05

Čak 72 godine Italija čeka na pobjedu nad Hrvatskom. Zadnji put su naše reprezentativce dobili 1942. godine, kada je reprezentacija NDH izgubila 0:4 od Italije u prijateljskoj utakmici. Kakva god bila, to je hrvatska povijest. Ona se ne može izbrisati, te kaže kako je u Genovi 5. travnja Italija slavila s 4:0.

U novije doba, Italija ne zna kako dobiti Hrvatsku. Cijela nova era hrvatskog nogometa je započela u Palermu. Kvalifikacije za EURO 1996. godine i maestralna pobjeda koja je odjeknula svijetom i pokazala da Hrvati misle ozbiljno u službenim utakmicama. Davor Šuker je matirao Azzurre dvaput, u 32. i 59. minuti, a D. Baggio smanjio tek u posljednjoj minuti.

Uzvratna utakmica u Splitu prošla je bez pobjednika, završilo je 1:1. Albertini je doveo Talijane u vodstvo, a Šuker početkom nastavka bacio ispunjeni Poljud u trans. Golman Toldo je pokosio Bokšića u kaznenom prostoru, a Šuker zakucao jedanesterac u mrežu. Eh, da...Hrvatska je još tada igrala u Splitu...

Pamtimo i maksimirsku nulu iz 1999. godine iz prijateljske godine, a i veliki trijumf u Livornu. Tada je nova Hrvatska Slavena Bilića očitala lekciju svjetskim prvacima, a u strijelce su se upisali tada još svijetu nepoznati Eduardo da Silva i Luka Modrić.

Najveća hrvatska pobjeda, pak, bila je ona iz Ibarakija 2002. godine na Svjetskom prvenstvu. Talijani su poveli golom Vierija, ali su Olić i Rapaić skuhali veliki preokret u tri minute. Susjedi su dugo nakon utakmice kukali zbog sudaca, ali tko gubi, ima se pravo ljutiti...

Zadnji dvoboj dvije nogometne sile dogodio se na EURU 2012. godine. Završilo je bez pobjednika, Pirlo je iz slobodnog udarca probio Pletikosu, ali je Mandžukić spasio bod.

1942. prijateljska: Italija - Hrvatska 4:0 1994. kvalifikacije EP: Italija - Hrvatska 1:2 1995. kvalifikacije EP: Hrvatska - Italija 1:1 1999. prijateljska: Hrvatska - Italija 0:0 2002. SP 2. kolo: Italija - Hrvatska 1:2 2006. prijateljska: Italija - Hrvatska 0:2 2012. EP. 2. kolo: Hrvatska - Italija 1:1