MAJSTORIJA KAPETANA / Dan kad je Modrić zabio jedan od najboljih golova u dresu Spursa: U akciji sudjelovala trojica Hrvata, navijači su bili u transu

Modrić je na White Hart Laneu proveo četiri sezone

28.2.2022.
13:46

Točno je 12 godina prošlo otkako je hrvatski reprezentativac Luka Modrić zabio možda i svoj najljepši gol u dresu Tottenhama. Kapetan hrvatske reprezentacije igrao je tada svoju drugu sezonu u dresu Spursa, a suigrači su mu bili Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar.

VATRENI BACA U TRANS POTEZIMA /

Majstorija Luke Modrića kakva se vrlo rijetko viđa. Pogledajte fenomenalan gol petom našeg kapetana

Upravo su njih trojica sudjelovali kod gola za 2:0 protiv tada snažnog Evertona, na čijoj je klupi bio David Moyes. Spurse je u vodstvo doveo Roman Pavljučenko u 11. minuti susreta nakon asistencije Defoea, a hrvatski trojac je zaslužan što je Tottenham u 28 minuti povećao vodstvo.

Nakon kombinacije na desnoj strani terena, Kranjčar je dodao loptu Modriću koji je odličnim udarcem prevario vratara Tima Howarda, za ludilo na White Hart Laneu. Taj gol možete pogledati ovdje. Konačnih 2:1 smanjio Yakubu Ayegbeni u 55. minuti.

Modrić je u Tottenhamu proveo ravno četiri sezone, ali nažalost nije osvojio niti jedan trofej. No, nadoknadio je sve to debelo nakon što je prešao u Real Madrid.
S Kraljevskim klubom osvojio čestit Lige prvaka, četiri Svjetska klupska prvenstva, dva španjolska prvenstva, jedan španjolski Kup, tri europska Superkupa i četiri španjolska Superkupa. Također, 2018. je proglašen najboljim nogometašem te je kući ponio najprestižniju individualnu nagradu Zlatnu loptu.