HRVATSKI KUP / Rijeka se spasila blamaže protiv petoligaša, Varaždin kod četvrtoligaša: Drama kakva se ne pamti

Moslavina i Primorac iz Biograda namučili hrvatske prvoligaše. Rijeka je raspucavala za osminu finala, Varaždin prošao nakon produžetaka 4-1. Drama u hrvatskom kupu

19.10.2022.
17:24
Željko Hladika/PIXSELL

Dramatično je bilo u srijedu u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa. Četvrtoligaš Primorac je vodio protiv Varaždina od 2. pa sve do 86. minute kada su gosti s Kvarnera izjednačili i izborili produžetke u Biogradu, dok je petoligaš Moslavina iz Kutine šokirala Rijeku pogotkom Luke Lončarevića u 33. minuti i susret odvela u teške vode za trenera Rijeke Cosmija.

Rijeka je do izjednačenja ipak uspjela doći u 65. minuti golom Denisa Bušnje i prošla tek nakon lutrije jedanaesteraca. Na kraju je završilo 5-6 za neveru s Kvarnera, koja je bila sve samo ne nevera...

NAKON DRAME /

Poznati svi parovi osmine finala Hrvatskog kupa: Dinamo putuje u Split, čeka nas dva prvoligaška duela

Varaždin u 103. zabio za 2-1

Varaždin je, pak, u 103. minuti zabio za 1:2 i tako napravio veliki korak ka pobjedi, a na kraju je završilo 4-1 za nogometaše iz Grada baroka. I taj susret donio je dramu zbog događanja...

Što se tiče ostalih dvoboja, Split je bez većih problema s 2:0 pobijedio vinkovačku Cibaliju, BSK je slavio s visokih 5:1 na gostovanju kod Belišća, a Istra 1961 je uspjela uz manje poteškoće u gostima savladati Grobničan s 2:1.

Bistra povela protiv Lokomotive

Rudeš je slavio kod Bednje s 3:0, a na toj utakmici smo vidjeli i po crveni karton sa svake strane. Bistra je iznenađujuće povela protiv Lokomotive i na poluvremenu imala odličnih 1:1, ali Zagrepčani su ubacili u brzinu više i na kraju slavili s visokih 1:6, te se tako plasirali u osminu finala hrvatskog nogometnog kupa.

Ranije su plasman u osminu finala HNK-a izborili Dinamo, Hajduk, Osijek, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik, Mladost Ždralovi i Nedelišće.

Šesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa:

Moslavina Kutina - Rijeka 1-1, 1-1, jedanaesterci 5-6 (Lončarević 33 / Bušnja 65)

Bistra - Lokomotiva 1-6 (Kukec 4 / Aliyu 29, Tuci 55, Kulenović 71., 90+2, Bubanja 78, Groznica 90)

Grobničan - Istra 1961 1-2 (Galešić 22 / Erceg 20, Kadušić 85)

Bednja Beletinec - Rudeš 0-3 (Liklin 37, Santos Araujo 40, Kovačević 90+4)

Primorac Biograd - Varaždin 1-1, produžeci 1-4 (Torbarina 2 / Domjanić 86, Teklić 111, Posavec 103, 106)

Bjelovar - Jaska Vinogradar 2-2, produžeci 4-2 (Glavina 18, Varga 32, Jurić 108, Pranjić 113 / Rupčić 7, 45)

Split - Cibalia 2-0 (Jović 41, Jelavić 42)

Belišće - BSK 1-5 (Bačić 45-11m / Kalanj 10-ag, Ilić 20, Tokich 51, Sunday 82, 90, )