PEPOVE TRUPE SE NE ZAUSTAVLJAJU: / Bivši Bilićev klub je bio blizu senzacije, ali City stigao do novog slavlja

U posljednjem susretu 15.

3.12.2017.
19:33

West Ham je bio korak do osvajanja važnog boda, ali ipak nije izdržao i novim porazom produžio je niz bez pobjede na osam utakmica. Pod vodstvom novog menadžera Davida Moyesa, koji je naslijedio našeg Slavena Bilića, Čekićari su u četiri kola osvojili samo jedan bod i nalaze se u zoni ispadanja.

Silva spasio Građane

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Angela Ogbonne. City je izjednačio u 57. minuti preko Nicolasa Otamendija, a potom jurnuo po drugi gol. Premda je Adrian radio čuda, West Ham nije izdržao i David Silva je u 83. minuti lijepim golom na asistenciju Kevina De Bruynea zabio za 2-1.

U nedjelju je igran i susret između Bournemoutha i Southamptona koji je završio 1-1. Domaćin je poveo u 42. minuti golom Ryana Frasera, a izjednačio je Charlie Austin u 61. minuti.

City nakon nove pobjede ima osam bodova više od Manchester Uniteda, a treći je aktualni prvak Chelsea s 11 bodova minusa. U zoni ispadanja su Crystal Palace (10), West Ham (10) i Swansea City (9).