[VIDEO] PARK PRINČEVA SVJEDOČIO CAVANIJEVOM REKORDU I BAŠIĆEVOJ RAPSODIJI: / PSG i Bordeaux odigrali utakmicu za pamćenje

PSG do 21. pobjede ove sezone stigao daleko teže nego što se očekivalo

23.2.2020.
23:18

U posljednjem susretu 26. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je u nedjelju navečer na Parku prinčeva pobijedio Bordeaux sa 4:3, a za prvi pogodak gostiju asistirao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bašić u posljednje vrijeme igra u velikoj formi

Bila je to sjajna utakmica sa sedam golova i nizom prilika na obje strane. Mladi 23-godišnji hrvatski veznjak izborio se za mjesto prvotimca u slavnom francuskom klubu, gdje u posljednje vrijeme igra u velikoj formi... U pretprošlom kolu postigao je gol za pobjedu kod Metza (2:1), u prošlom je asistirao za bod protiv Dijona (2:2), a sada, na gostovanju kod daleko najboljeg i najbogatijeg francuskog kluba, iskazao se s još jednom asistencijom te pokretanjem akcije za drugi gol...

PSG je do 21. pobjede ove sezone stigao daleko teže nego što se očekivalo. Bordeaux je poveo, imao je 2:2, a potom i nekoliko prilika za novo vodstvo, da bi u posljednjih pet minuta lovio pogodak za 4:4, ali nije uspio.

Bordeaux's Swiss defender Loris Benito (C) heads the ball during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500548302, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

NEYMAR SE RASPLAKAO SUCU ZBOG NIJEMACA, A ON GA MILOVAO PO GLAVI: /

Snimka tog trenutka postala je apsolutni hit

Edison Cavani zabio rekordni 200-ti pogodak

Gosti su poveli u 18. minuti pogotkom Koreanca Hwanga Ui-Joa nakon ubačaja Tome Bašića iz kornera. Samo sedam minuta kasnije na asistenciju Angela di Marije izjednačio je Edison Cavani rekordnim 200-tim pogotkom u dresu pariškog kluba. Cavani je i prije ove utakmice bio najbolji strijelac u povijesti PSG-a, a od večeras je postao i prvi koji je stigao do brojke od 200 golova.

PSG je okrenuo rezultat početkom sudačke nadoknade u prvom dijelu

Na drugom mjestu je Šveđanin Zlatan Ibrahimović sa 156 golova, dok je treći Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova. Od aktivnih igrača Kylian Mbappe je na osmom mjestu sa 84 gola.

PSG je okrenuo rezultat početkom sudačke nadoknade prvog dijela, a više sretno nego spretno ramenom je zabio Marquinhos na još jednu Di Marijinu asistenciju.

Kylian Mbappe

Bordeaux izjednačio nakon poklona domaćeg vratara Sergia Rica

Kada se već činilo kako će PSG na odmor s golom prednosti, Bordeaux je izjednačio nakon poklona domaćeg vratara Sergia Rica koji je ispucavajući povratnu loptu pogodio Pabla od kojeg se lopta odbila u gol. Španjolski vratar je katastrofalno reagirao i u 49. minuti, poklonivši gostima još jednu loptu, no Nicolas de Preville i Samuel Kalu nisu najbolje reagirali...

Francuski prvak stigao do nove prednosti u 63.

Francuski prvak je stigao do nove prednosti u 63. minuti, kada se u gužvi u kaznenom prostoru najbolje snašao Marquinhos postigavši svoj drugi gol na utakmici. Korak bliže pobjedi PSG je stigao u 69. minuti nakon sjajne akcije Cavanija i Mbappea koju je mladi francuski napadač okrunio golom za 4:2. Bordeaux se nije želio predati i gosti su u 83. minuti smanjili preko Rubena Parda.

Neymar isključen

U posljednjim trenucima susreta Neymar je isključen nakon što je zaradio drugi žuti karton. Bašić je za goste igrao do 70. minute.

Bordeaux's French midfielder Yacine Adli (R) is tackled by Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar (C) during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500550021, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar reacts after receiving a red card during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500551267, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

French referee Willy Delajod (C) speaks with (From L) Paris Saint-Germain's Argentine forward Mauro Icardi, Paris Saint-Germain's Brazilian defender Marquinhos Paris Saint-Germain's Italian midfielder Marco Verratti, Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe and Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500550862, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

(From L) Paris Saint-Germain's Italian midfielder Marco Verratti, French referee Willy Delajod, Paris Saint-Germain's Brazilian defender Marquinhos, Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar and Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe react during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500550395, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe (L) reacts with Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Girondins de Bordeaux at the Parc des Princes stadium in Paris, on February 23, 2020., Image: 500551271, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Rennes pobijedio Nimes i skočio na treće mjesto

Rennes je pobijedio Nimes s 2:1 skočivši na treće mjesto ljestvice. Domaćin je stigao do važne pobjede premda su gosti poveli već nakon 33 sekunde igre golom Nolana Rouxa. Izjednačio je Mbaye Niang u sedmoj minuti, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 53. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Tony Briancon.

Utakmicu odlučio Niang svojim drugim golom

Rennes je igrača više iskoristio u samoj završnici, a utakmicu je odlučio Niang svojim drugim golom na utakmici.

U nedjelju je odigrana i utakmica između St Etiennea i Reimsa koja je završila 1-1. St Etienne je poveo u 73. minuti golom Denisa Bouanga, a izjednačio je Boulaye Dia iz jedanaesterca u četvrtoj minuti nadoknade. PSG vodi na ljestvici sa 65 bodova, Marseille na drugom mjestu ima 52 boda, a Rennes je treći sa 44 boda.

Rezultati 26. kola francuske prve nogometne lige: St-Etienne - Reims 1:1 /(Bouanga 73 / Dia 90+4-11m) Rennes - Nimes 2:1 (Niang 7, 89 / Roux 1) PSG - Bordeaux 4:3 (Cavani 25, Marquinhos 45+2, 63, Mbappe 69 / Ui-Jo 18, Pablo 45+6, Pardo 83)

U subotu: Marseille - Nantes 1:3 (Sanson 39 / Limbombe 34, Bamba 53, Gonzalez 90+1ag) Angers - Montpellier 1:0 (Bahoken 68) Strasburg - Amiens 0:0 Dijon - Monaco 1:1 (Balde 56 / Maripan 79) Lille - Tpulouse 3:0 (Remy 2, 39, Sanches 72)

U petak: Nica - Brest 2:2 (Ounas 23, Dolberg 33 / Grandsir 45, Dante 53-ag) Metz - Lyon 0:2 (Dembele 45+5-11m, Aouar 90+4)