OVO SE STVARNO NE VIĐA SVAKI DAN: / Pogledajte jedan od najglupljih autogolova ikad

Nogometaši Brage su u sedmom kolu portugalskog prvenstva slavili na gostovanju kod Tondele s 2-1, a do trijumfa su došli zahvaljujući prilično bizarnim autogolom.

25.9.2017.
18:55
Screenshot

Domaći su poveli pogotkom Murila u 18. minuti, ali do kraja su ostali praznih ruku. U 44. je minuti izjednačio Koka, a u prvoj minuti drugog poluvremena je Tondela presudila sama sebi.

Šok na stadionu

Lopta se nakon udarca Bragina veznjaka Fransergija odbila od grede, a na nju je natrčao branič domaćih Ricardo Costa i ničim izazvan je zakucao u mrežu. Umjesto da je mirno izbaci u korner ili aut, Costa ju je svom snagom napucao u gol, učinio svoga vratara nemoćnim i šokirao sve na stadionu.

Braga je, inače, poslije sedam kola na petom mjestu s 12 bodova, devet manje od vodećeg Porta, dok je Tondela pretposljednja.