OVO MU STVARNO NIJE TREBALO: / Otkriveno zašto je Livaja tako drastično kažnjen nakon crvenog kartona

Hrvatski nogometni napadač Marko Livaja kažnjen je s pet utakmica zabrane igranja za Las Palmas nakon što je u nedjelju dobio crveni karton pa odgurnuo suca čime je završio sezonu.

26.4.2017.
11:49
AFP, Screenshot/YouTube

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola u kojima će momčad s Kanarskih otoka igrati bez 23-godišnjeg napadača protiv Leganésa, Atlético Madrida, Sportinga, Barcelone i Deportiva.

BRUTALNA KAZNA ZA HRVATSKOG NAPADAČA: /

Disciplinska komisija nije imala milosti, za Marka Livaju gotovo je prvenstvo

'Odgurnuo me'

Livaja je isključen u 86. minuti susreta protiv Alavésa u nedjelju, četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto Boatenga. Zbog starta na protivničkog igrača Marcosa Llorentea sudac José Luis Munuera Montero pokazao mu je izravni crveni karton.

No, bilo je vrlo čudno zašto je Livaja kažnjen s čak pet utakmica zabrane igranja, jer za takav start se ne dobija toliko dodatne kazne. A onda je stiglo pojašnjenje...

"Kada je bio isključen odgurnuo me je, dotaknuvši mi lijevo rame", napisao je sudac u izvještaju. Utakmica je završila 1-1. Španjolski nogometni savez je u svom priopćenju naveo kako je Livaji zbog izravnog isključenja zabranjeno igrati jednu utakmicu te zbog diranja suca četiri utakmice.

Marko Livaja je ljetos došao u Las Palmas i ima ugovor do ljeta 2020. godine. U svojoj prvoj sezoni među žutima odigrao je 26 utakmica, zabio sedam golova i upisao tri asistencije. Las Palmas se nalazi na 13. mjestu među 20 momčadi. Trener Quique Setién (58) je na kraju sezone odlazi s klupe, a zasad je nepoznato tko će ga zamijeniti.

Ramosu utakmica kazne

Kapetan i branič Real Madrida Sergio Ramos dobio je utakmicu zabrane igranja nakon izravnog crvenog kartona dobivenog u nedjelju protiv Barcelone kada je oštro startao na Lionela Messija. Kaznu će odraditi u srijedu u La Coruñi protiv Deportiva.