Ovakvu demonstraciju moći Bayerna dugo nismo vidjeli!

Münchenski Bayern konačno je proigrao. Nesreću da naleti na raspoložene Bavarce imao je Hoffenheim koji se kući vraća sa sedam pogodaka u mreži (7:1)!

10.3.2012.
17:46

Na poluvremenu je Bayern već vodio s 5:0, a mrežu Hoffenheima Gomez je načeo desnicom već u petoj minuti na asistenciju Thomasa Müllera. Druga dva zabio je glavom, nakon asistencija Francka Riberyja, odnosno Arjena Robbena, te je tako došao do brojke od 21 prvenstvenog gola u sezoni.

Postignuti hat-trick bio mu je 11. u Bundesligi, a samo su dva igrača postigli više hat-trickova od njega, legendarni Gerd Müller (32) i Klaus Fischer (12).

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 1:0 Gomez

Dva je gola, uz dvije asistencije za Bayern upisao Robben, dok je Ribery zabio jednom i tri puta asistirao. U strijelce se kod momčadi Juppa Heynckesa još upisao i Toni Kroos.

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 2:0 Robben

Čast nemoćnih gostiju spasio je autogol Luiza Gustava u 85. minuti.

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 3:0 Kroos

Ivica Olić zaigrao je od 57. minute umjesto Gomeza, dok je Danijel Pranjić cijeli susret odgledao s klupe. Boris Vukčević s druge je strane igrao do 87. minute za Hoffenheim.

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 4:0 Robben

Wolfsburg je na svojoj Volkswagen Areni savladao Bayer Leverkusen 3:2 i prekinuo seriju od tri vezana susreta bez trijumfa. Iako je Bayer poveo već u trećoj minuti golom Stefana Kießlinga, Vukovi su stigli do preokreta na krilima Patricka Helmesa i Ashkana Dejagaha već do poluvremena.

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 5:0 Gomez

Kod potonjeg je gola asistirao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, a nekadašnji je Dinamov napadač sudjelovao i kod trećeg gola Wolfsburga koji je u vlastitu mrežu zabio Michal Kadlec. Uposlio je Dejagaha, a potom je njegov udarac Kadlec skrenuo u mrežu. Do kraja je Bayer uspio tek ublažiti poraz preko Erena Derdiyoka u prvoj minuti sudačke nadoknade.

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 6:0 Gomez

Mandžukić je odradio svih 90 minuta za Wolfsburg, dok u redovima "apotekara" nije bilo ozlijeđenog Vedrana Ćorluke (zadnja loža).

szólj hozzá: Bayern Hoffenheim 7:0 Ribery

U utakmici Kölna i Herthe na Rhein-Energie-Stadionu podijeljena su tri crvena kartona, a jedan od pocrvenjelih bio je hrvatski veznjak Kölna Mato Jajalo. Isključen je Jajalo u 66. minuti, samo osam minuta nakon ulaska u igru, zbog grubog starta s leđa na Levana Kobiašvilija, a deset minuta kasnije isključeni su Kobiašvili i Lukas Podolski. Gruzijac je zaslužio drugi žuti karton, a Podolski izravan crveni zbog odgurivanja Kobiašvilija.

Inače, Köln je utakmicu dobio 1:0 golom Christiana Clemensa iz 34. minute, a Herthin kapetan Andre Mijatović cijeli je susret odgledao s klupe za pričuve. U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund remizirali su na SGL-Areni bez golova 0:0, što znači da je prednost aktualnog prvaka ispred Bayerna smanjena sa sedam na pet bodova...

Osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda vezala je Borussia do ove utakmice, ali protiv 16-plasirane momčadi prvenstvene ljestvice nije išlo.

Momčad Jürgena Kloppa imala je veći posjed lopte (62%)i više udaraca prema suparničkim vratima (14-4), ali malo im to znači kada gola nisu zabili. Možda i najbliža golu Borussia je bila u 60. minuti kada je udarac glavom Kevina Großkreutza s nekih 12-ak metara u donji desni kut posljednjim naporom zaustavio Augsburgov vratar Simon Jentsch.