Nogometaši Osijeka su u šestom kolu hrvatskog nogometnog prvenstva slavili protiv Hajduka s 2:0. Veliko iznenađenje priredila je Lokomotiva koja je svladala favoriziranu momčad Rijeke s 2:1.

24.8.2014.
18:22

OSIJEK: Mikulić - Matas, Jonjić, Bralić, B. Barišić - Kurtović - Mišić, Ugarković, Glavaš, Mešanović - J. Barišić

HAJDUK: Kalinić - Mikanović, Nižić, Z. Milić, Jozinović – Vlašić, Vuković, Mezga – Gotal, Milevski, Bencun

Strijelci: Ivan Baraban (27'), Marin Glavaš (73')

Igor Tudor se kockao sa sastavom i doživio poraz od Osijeka. Tako je Gradski vrt ostao neosvojiva tvrđava za Splićane koji na spomenutom stadionu nisu pobijedili punih 6 godina. Ljubitelji Osijeka mogu biti zadovoljni prezentacijom svoje momčadi. Ne samo prezentacijom već i "buđenjem" osječke napadačke linije koja je ove sezone pristigla u Gradski vrt. Mešanović i Baraban su izveli akciju koju je ovaj drugi u 27 minuti završio u pogotkom za 1:0. Hajduk je igrao bez desetorice prvotimaca, Tudor je Osijeku suprostavio B momčad koja je izgledala jako propusno u obrani. Jasno, takav Hajduk nije mogao parirati Osijeku koji se nakon vodećeg pogotka dodatno rastrčao i prebacio u višu brzinu. Posebno je raspoložen bio spomenuti Mešanović zbog kojeg će Splićani imati "noćne more". Napadač Osijeka je bio stalna prijetnja za obranu Hajduka.

Hajduk je pokušavao, ali ostalo je samo na tome. Skoro su gosti u 39. minuti dobili i drugi gol. Mišić je izvrsno po sredini kaznenog prostora poslužio usamljenog Barabana, a kada se čekao njegov novi izlazak licem u lice pred vratara Kalinića zapeo je "na nešto", spotaknuo se i izgubio kontrolu nad loptom zbog čega je velika prigoda da se i drugi puta upiše u strijelce otišla u nepovrat.

Drugo poluvrijeme je donijelo razigraniji Hajduk. Osijeku je u nekim situacijama bila voda u ušima, izgledali su dosta panično u obrani. Sve je to dovelo do terenske nadmoći Hajduka, ali bez izgledne prigode. Hajduk je imao veći posjed lopte u svojim nogama, ali osim toga nisu napravili ništa. Osijek je bio strpljiv i došao do zaslužene pobjede koju je u 73. minuti potvrdio Marin Glavaš.

Nogometaši Lokomotive napravili su veliko iznenađenje svladavši favoriziranu Rijeku s rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu domaći nogometaši su stvorili više prigoda, iako je startalo zicerom Rijeke nakon što je Leko nehotice Jahovića gurnuo u dobitnu poziciju, no Zelenika je reagirao izvrsno i odbio napad. Riječanima se to odbilo od glavu.

Lokomotiva je povela s 1:0 iz kaznenog udarca. Rijeka je izjednačila preko Jahovića koji je u šesnaestercu lukavim trzajem iznenadio suparničke stopere, svakako i golmana Lokomotive Zeleniku koji je ostao zatečen golom.

Konačnih 2:1 postavio je Špikić koji je zabio auto gol za veliko slavlje Lokomotive koja je, tako, prekinula veliki niz Rijeke od 16 pobjeda. Spomenimo da je Rijeka od 70. minute igrala bez isključenog Samardžića.

Dinamo - Zagreb 1-1 (Ibanez 9 / Stepčić 62)

Lokomotiva - Rijeka 2-1 (Sovšić 71-11m, Špikić 82-autogol / Jahović 75)

Osijek - Hajduk 2-0 (Baraban 27, Glavaš 74)

Split - Slaven Belupo 2-0 (Rog 68, Bilić 73)