OSIJEK PROTIV HAJDUKA OSVOJIO BOD U LUDOJ UTAKMICI: / Jradi promašio jedanaesterac za pobjedu u posljednjim sekundama

Hajduk je nakon ove utakmice sedma momčad na ljestvici 1. HNL, a Osijek je druga

7.11.2020.
19:00
Milan Sabic/PIXSELL

U derbiju 11. kola Prve HNL Hajduk i Osijek su na Poljudu igrali 1-1 (0-1).

ŠIBENIK RAZBIO VARAŽDIN I STIGAO DO DRUGE UZASTOPNE POBJEDE U HNL-U: /

Jurić 'hat-trickom' potpio Toplakove momke

Poveo je Osijek golom Miereza (23), a poravnao je Čolina (55).

Kraj dva niza

Hajduk, kojega je po prvi put s klupe vodio novi trener Boro Primorac, ovim je remijem prekinuo niz od tri prvenstvena poraza, dok pak Osijek po prvi put nije upisao pobjedu u HNL-u otkako je na njegovu klupu sjeo Nenad Bjelica i ostvario šest pobjeda zaredom.

Bila je to utakmica dva različita poluvremena, Osijek je dominirao prvim, a Hajduk drugim dijelom utakmice.

Povratak Bijelih u nastavku

Gosti iz Slavonije od niza prilika u prvih 45 minuta iskoristili su samo jednu, Jurčević je u 23. minuti ubacio loptu iz kuta, a Mierez je bio najviši u skoku na pet metara te je svladao Posavca.

U nastavku je Hajduk preuzeo kontrolu igre, a izjednačenje je stiglo već u 55. minuti. Jairo je s desnog krila prebacio loptu na lijevu stranu do Čoline koji je pokušao šutirati iz prve s vrha kaznenog prostora, no promašio je loptu, ali srećom po njega Ndockyt nije uspio raščistiti situaciju, a lijevi branič Hajduka iskoritio je drugu priliku te snažnim udarcem ostavio Ivušića bez šanse za obranu.

Osječani 'pušu za vrat' Modrima

U samoj završnici oba su sastava imala po veliku priliku za pobjedu, s tim da je Hajdukova bila daleko izglednija jer Jradi u posljednjim sekundama susreta nije iskoristio kazneni udarac. Prethodno je Pilj sretno/spretno u 86. minuti udarcem s lijevog krila zatresao gredu, da bi hajduk zbog igranja rukom Belje u svom kaznenom prostoru dobio kazneni udarac u posljendjoj minuti sudačke nadoknade. Loptu je prvo uzeo Jradi, da bi mu prišao Jairo i pokušao mu je oteti. Nakon kraće rasprave nekolicine igrača ipak je odlučeno da kazneni udarac izvede Jradi, no njegov udarac sjajno je zaustavio Ivušić.

Drugi Osijek sada ima 20 bodova iz 10 susreta, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Hajduk šesti sa 11 bodova iz devet susreta, koliko ima i peti Slaven Belupo koji je odigrao utakmicu više.

Prva hrvatska nogometna liga, 11. kolo

Stadion Poljud, 17.05

Hajduk - Osijek 1:1 (Čolina 55'; Mierez 24')

Hajduk: Posavec, Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina, Jurić, Nejašmić, Jradi, Čuić, Gyurcso, Jairo

Osijek: Ivušić, Silva, Majstorović, Škorić, Pilj, Bohar, Vuković, Ndockyt, Jurčević, Lopa, Mierez

90'+6' Gotova je utakmica, konačan rezultat je 1:1.

90'+5' Nema promjene rezultata. Jradi je izveo udarac s bijele točke, a Ivušić izvrsno brani.

90'+4' Hajduk ima jedanaesterac. Beljo je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru.

90' Novi pokušaj Hajduka. Jairo je pokušao ubaciti prema Umutu, ali Majstorović otklanja opasnost pred svojim vratima.

86' Skoro je Osijek ponovno poveo u samoj završnici utakmice. Bohar je ubacio s ljeve strane i lopta je odsjela na gredi.

80' Hajduk ima puno više loptu u svojim nogama od Osijeka, ali nikako ne uspijeva stvoriti opasniju šansu.

76' Hajduk izgleda opasnije u nastavku. Jurić je nakon kornera glavom supustio za Jradija koji je predugo čekao s udarcem pa je samo izborio novi korner.

71' Osijek je zaprijetio preko Miereza koji puca s oko 20 metara, ali promašuje cijeli gol.

65' Hajduk pokušava stići do preokreta. Pucao je Nejašmić, ali njegov udarac ide iznad gola.

55' GOL Hajduk je izjednačio. Za 1:1 zabio je Čolina. Jairo je ubacio, a Čolina iz prvog pokušaja nije uspio uputiti udarac, no dobro se snašao i iz ponovljenog pokušaja neobranjivo zabija.

49' Prvi pokušaj gostiju u nastavku. Lopa puca s 18 metara, a Nejašmić blokira.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Ogromna šansa za Hajduk, Ivušić je pokušao izbaciti loptu, ali pogađa natrčalog Jaira, a odbijena lopta odlazi par metara pored gola.

41' Udarac Hajduka. Jakoliš je ubacio, a Jurić s 14 metara pucao glavom, ali to ide iznad gola.

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek

30' Nogometaši Hajduka u posljednjim trenucima imaju više loptu u svojim nogama i pokušavaju kreirati opasniju priliku, a Osijek se disciplinirano brani.

28' Hajduk je pokušao uzvratiti preko Čuića koji je pucao s dvadesetak metara, ali Ivušić to brani. To je bio prvi udarac domaće ekipe u okvir gola.

24' GOL Osijek vodi 1:0. Zabio je Mierez glavom nakon dobrog ubačaja Jurčevića iz kornera.

12' Pokušava sada Hajduk. Nejašmić je dugom loptom pronašao Jurića, a on glavom vraća prema Gyurcsu koji je bio u dobroj poziciji, ali Osječani to zaustavljaju. Uklizao je Škorić.

9' Nova velika prilika za Osijek. Lopa je pucao s 14 metara, nakon čega je Nejašmić zaustavio loptu jako blizu gola domaćina.

Novi trener Hajduka Boro Primorac i Nenad Bjelica

6' Igra se u jako visokom tempu, nogometaši Hajduka pokušavaju smiriti igru.

1' Već je nakon 30 sekundi igre bilo vatreno pred golom Bijelih. Bohar je opasno pucao, a Posavec još bolje obranio.

1' Počela je utakmica.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania