11. KOLO HNL-A / Osijek pobijedio Rudeš i prekinuo negativan niz, Ivo Smoje odlično odradio posao

Osijek prekinuo negativan niz od pet ligaških utakmica bez pobjede. Osijek vodio Ivo Smoje, privremeni trener i to je odradio odlično

7.10.2023.
19:04
Borna jaksic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka ostvarili su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone, na domaćem terenu svladali su Rudeš s 3-0 (1-0) u 11. kolu HNL-a.

HNL IKONA /

Legenda Osijeka se nakon pola godine vraća sa Zekićem u grad na Dravi?

HNL IKONA /

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

U nadoknadi prvog dijela strijelac prvog gola je bio Ramon Mierez. U 80. minuti pogodio je Ivan Fiolić za 2-0, dok je konačnih 3-0 postavio Darko Nejašmić u 95. minuti.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

Time je Osijek prekinuo negativan niz od pet ligaških utakmica bez pobjede. Prije ovog slavlja Osječani su imali dva remija i tri poraza. Bila je ovo ujedno prva utakmica Osijeka bez dosadašnjeg trenera Stjepana Tomasa koji je morao otići uslijed loših rezultata. Domaćina je vodio privremeni trener Ivo Smoje.

Osijek je skočio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Rudeš i dalje čvrsto posljednji s jednim remijem i čak deset poraza.

Nije dugo trebalo da Osijek zagospodari terenom, a prvu veliku šansu imao je u šestoj minuti, no završnica Miereza bila je prilično loše. Sve je za goste bilo još opasnije u 24. minuti. Pucao je Gržan, a sjajno je reagirao gostujući vratar Marković i spriječio sigurno vodstvo domaćina.

U prvom dijelu Rudeš nije napravio baš ništa u igri prema naprijed, ali se organizirano branio. Sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Osijek poveo. Pušić je ubacio, a glavom je prvi domaći strijelac Mierez pogodio za 1-0.

U nastavku su Osječani dodatno smirili intenzitet svojih napada koji ni u prvom dijelu nije bio žestok. Sve je, pak, zaključeno u 80. minuti kada je prvi udarac Fiolića zaustavio odlični gostujući vratar Marković, ali ne i drugi za 2-0. U posljednjim trenucima susreta konačnih 3-0 postavio je Nejašmić.

Inače, utakmica je bila pod znakom pitanja tijekom subote zbog onečišćenog zraka u Osijeku. Domaći klub je na preporuku gradskih vlasti bio za odgodu, ali je Rudeš bio protiv kao i HNS te je odlučeno da se utakmica odigra.

U nastavku dana igra se derbi utakmica 11. kola, na Rujevici se od 18.30 sastaju dvije vodeće momčadi prvenstva Rijeka i Hajduk. Kolo će završiti u nedjelju utakmicama Lokomotiva - Gorica od 15 sati te Dinamo - Istra 1961 od 17.15 sati.