UVJERLJIVI SLAVONCI / Osijek natrpao Austrijance na krilima Mancea, a proradio je i Mierez

25.6.2022.
13:22
Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je svoju drugu pripremnu utakmicu u ovom ciklusu odigrao protiv austrijskog četvrtoligaša Wolfsberga koji je u dvoboju protiv slavonskog prvoligaša slavio svoj 101. rođendan. Momčad Nenada Bjelice je uvjerljivo pobijedila u ovoj igri mačke i miša te je konačni rezultat bio 4:0.

Bijelo – plavi su rano došli u vodstvo. Mierez je pogodio nakon ubačaja Jurčevića već u 10. minuti, a od samog početka je bilo jasno da Austrijanci ne mogu ozbiljnije ugroziti Osječane.

Promašen penal Miereza

Bjeličina momčad je dominirala i kontinuirano opsjedala vrata Wolfsberga. Mierez je pola sata kasnije mogao do novog pogotka, no očigledno se Osijekov problem s jedanaestercima nastavlja i u ovoj sezoni. Naime, Argentinac je promašio vrata s bijele točke. Iz igre mu se otvorilo, ali iz penala još uvijek ne.

U nastavku su Gržan i Fućak promašili još po jednu šansu, a onda je na scenu stupio najubojitiji Osijekov napadač – Antonio Mance. S dvadeset metara je matirao vratara austrijske momčadi svega nekoliko minuta nakon što je ušao da bi svega par napada kasnije podigao rezultat na 3:0.

TOP DESET NAJPRAĆENIJIH /

Tko su najpraćeniji Hrvati na Instagramu? Modrić i Rakitić su ikone, a nećete vjerovati tko je na listi

Austria iz Klafenfurta posljednji protivnik

Do kraja je Osijek promašio još nekoliko sjajnih šansi, Barri je pogodio i gredu, a Petković desetak minuta prije kraja postavio konačnih 4:0.

Boravak u Austriji će slavonski prvoligaš zaključiti protiv Austrije iz Klagenfurta koja je prošle godine bila šesta u tamošnjem prvenstvu.