BIVŠI VATRENI / Osijek je u velikoj krizi, poraženi su i u Koprivnici: Može li Tomas prebroditi situaciju?

Nogometaši Slaven Belupa ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu u sezoni, u domaćem ogledu 10. kola HNL-a nadigrali su i pobijedili Osijek 1-0 (0-0).

30.9.2023.
21:27
Davor Javorovic/PIXSELL

Kroz cijelu utakmicu Slaven Belupo je bio puno bolji, a jedini pogodak na susretu dao je Benedik Mioč u 54. minuti.

MINIMALNA POBJEDA /

Kapetan Varaždina igra u životnoj formi nakon teške ozljede, zabio je i Gorici

Nastavljena je tako kriza Osijeka koji je bez prvenstvene pobjede u posljednjih pet nastupa. U tom periodu ima dva remija i tri poraza.

Silovito je Slaven Belupo otvorio utakmicu te je već nakon deset minuta igre mogao zabiti pogodak ili dva. U drugoj minuti Hoxha je pogodio okvir vrata, a nove tri velike šanse uslijedile su u sedmoj, osmoj i 10. minuti. Pokušavali su u tim trenucima dva puta Štrkalj i jednom Liber, ali je udarce zaustavljao gostujući vratar Malenica ili su bili neprecizni.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

Nije Osijek dobro izgledao na terenu u prvom poluvremenu, a pogotka se spasio i u 22. minuti. Mioč je bio u situaciji jedan na jedan sa suparničkim golmanom, ali je Malencia izašao kao pobjednik, kao i minutu kasnije kada je zaustavio udarac Hoxhe.

Štefulj spasio Belupo

Daleko bolja igra domaćina na samom kraju prvog dijela rezultirala je pogotkom, koji je naknadno VAR poništio zbog igranja rukom u začetku akcije Agbekpornua.

Osječani su se nekim čudom spasili u prvom dijelu, u kojem su trebali nekoliko puta kapitulirati, ali nisu izdržali domaći nalet u 54. minuti. Strijelac za 1-0 Slaven Belupa bio je Mioč koji se sjurio prema suparničkim vratima i zabio pod gredu.

Vrlo brzo nakon toga Osijek je mogao izjednačiti iz svoje prve velike šanse. Pucao je Kristijan Lovrić, ali je Štefulj izbio loptu s golmanske linije čime je spasio poravnanje.

Do kraja se ritam utakmice smirio s tim da je bliže domaćin bio drugom golu nego li Osječani izjednačenju.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.