NEVJEROJATAN DVOBOJ / Dinamovac veliki tragičar finala u susjedstvu: Pobjednik drame odlučen golom u 131. minuti utakmice

Olimpija je tako osvojila dvostruku krunu u Sloveniji

6.5.2023.
23:48
Luka Stanzl/Pixsell

Nogometaši Olimpije osvojili su Slovenski kup nakon što su u finalu igranom u Celju nakon produžetka s 2-1 pobijedili Maribor koji s klupe vodi bivši trener Dinama Damir Krznar.

KASNILO UKLJUČENJE /

Gol Real Madrida u finalu Kupa kralja u Hrvatskoj niste mogli vidjeti u tv prijenosu, stiglo objašnjenje

Tragičar Viola bio je dinamovac na posudbi u Mariboru Marko Tolić koji je u 11. minuti sudačke nadoknade imao priliku iz jedanaesterca donijeti pehar svojoj momčadi, no odlučio se na panenku te mu je golman ulovio 'živu' loptu.

Olimpija je povela u 103. minuti kada je Lasickas zabio za 1-0, no u 114. minuti stvari na početak vraća Mitrović.

I onda u 11. minuti produžetka produžetka, odnosno 131. minuti Zmajčekima je trofej golom iz penala donio Elšnik.

Olimpija je tako osvojila dvostruku krunu u Sloveniji, dok Mariboru još preostaje borba za drugo mjesto u prvenstvu koje trenutno s bodom više od njih drži Celje.