KOVAČIĆEV CHELSEA OSVOJIO SUPERKUP / Bluesi nakon drame i jedanaesteraca srušili Villarreal, Albiol tragičar 'Žute podmornice'

Tekstualni prijenos utakmice europskog Superkupa između Chelseaja i Villarreala mogli ste pratiti na portalu Net.hr

11.8.2021.
20:01

Nogometaši Chelseaja pobjednici su ovogodišnjeg europskog Superkupa, oni su u Belfastu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Villarreal sa 6-5. Nakon 90 i 120 minuta bilo je 1-1.

DVOBOJ U BELFASTU /

Ovako izgleda borba Kovačićevog Chelseaja i Villarreala za europski Superkup

Chelsea je poveo golom Ziyecha u 27. miniti, a poravnao je Gerard Moreno u 73.

Europski prvak bolju je igru u prvom poluvremenu okrunio golom, Marcos Alonso odličnom je dugom loptom pronašao Havertza na lijevom krilu, uslijedio je prizemni ubačaj za Ziyecha koji je bio precizan sa 10-ak metara.

Španjolski sastav je do poravnanja stigao nakon velike pogreške stopera Chelseaja Rudigera koji je vrlo loše ispucao loptu iz svog kaznenog prostora, pa se ona vrlo brzo vratila u opasnu zonu. Zatim je Gerard Moreno odligrao lijepu kombinaciju s Diom koji mu je petom ostavio loptu za udarac, a najbolji strijelac Villarreala je opet bio neumoljiv.

Kepa ušao i odlučio

Iako je i ostatak utakmice protekao u dominaciji Chelseaja, londonski sastav nije uspio "minirati" bunker Villarreala, pa je pobjednik odlučen izvođenjem 11-eraca, a tu je u junaka izrastao pričuvni vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga. Njega je trener "plavih" Thomas Tuchel u igru uveo u 119. minuti upravo zbog dobrog "čitanja" udaraca s bijele točke, a Kepa je to i potvrdio obranivši udarce Mandija i Albiola. Kod Chelsejaa jedini neuspješan bio je prvi izvođač Havertz, no Kepa je ispravio njegovu pogrešku.

Chelsea - Villarreal

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je svih 120 minuta za Chelsea.

Europski Superkup

Belfast, stadion Windsor Park

Chelsea - Villarreal 1:1 (Ziyech 27'; G. Moreno 73')

Chelsea: Mendy - Zouma, Chalobah, Rüdiger - Hudson-Odoi, Kanté, Kovačić, Alonso - Havertz, Ziyech - Werner

Villarreal: Asenjo - Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza - Trigueros, Capoue, Manu Trigueros, Alberto Moreno - Pino, Dia, Gerard Moreno

6:5 Albiolov udarac brani Kepa, Chelsea je osvojio Superkup!

6:5 Rudiger ne griješi.

5:5 Foyth zabija.

5:4 Siguran s bijele točke je i Pulisic.

4:4 Raba pogađa.

4:3 Jorginho ne griješi.

3:3 Gomez zabija.

3:2 Mount vraća Chelseaju prednost.

2:2 Estupinan je siguran.

2:1 Alonso pogađa.

1:1 Mandi ne uspijeva, Arrzabalaga brani njegov udarac.

1:1 Azpilicueta izjednačuje.

0:1 Gerard Moreno zabija.

0:0 Haverz promašuje prvi jedanaesterac! Točnije, Asenjo je sjajno obranio njegov udarac.

__________________________________________________________________________

120' Gotovo je. Jedanaesterci će odlučiti tko će osvojiti Superkup!

119' Tuchel je odlučio promijeniti golmana za jedanaesterce. Arrizabalaga je ušao umjesto Mendyja.

118' Još nas jako malo dijeli do raspucavanja s bijele točke.

113' Alonso puca s ruba šesnaesterca, ali to odlazi visoko iznad gola Villarreala.

108' Nova velika prilika za Chelsea,loptu je dobio mount i pucao iz dobre pozicije, ali Asenjo odbija u korner.

106' Počeo je drugi produžetak.

105' Kraj prvog produžetka.

100' Kakva šansa za Chelsea! Pulišić je stigao do lopte u šesnaesercu Villarreala i sa sedam metara pucao pored gola.

96' Miran početak prvog produžetka, niti jedna ekipa ne želi ulaziti u rizik. Chelsea ima više lotpu u svojim nogama, a Villarreal je u potpunosti usredotočen na obranu vlastitog gola.

91' Počeo je prvi produžetak.

____________________________________________________________________________________________

90' + 4' Gotov je regularni dio utakmice, igraju se produžeci u Belfastu.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

84' Opasnost pred golom villarreala. Nakon kornera lopta dolazi do Jorginha koji puca s ruba šesnaesterca, a Pino uspijeva blokirati njegov šut.

73' GOOOL Villarreal je izjednačio! Zabio je Moreno koji je nakon brze kombinacije s Dijom  izbio sam pred Mendyja i rutinski poentirao.

65' Trostruka zamjena u Chelseaju.

55' Nova opasnost u šesnaestercu Chelsea nakon ubačaja Pedraze, ali Mendy je uspio prvi stići do lopte.

52' Stativa spašava Chelsea. Nakon što se vratar Mendy poskliznuo prilikom ispucavanja, lopra je stigla do igrača Villarrreala koji su jurnuli prema golu i na kraju je pucao Gerard Moreno, ali gađa okvir gola.

48' Prvi pokušaj Chelseaja u nastavku, pucao je Havertz, ali gađa vanjski dio mreže.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+3' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' + 2' Skoro lopta u mreži Chelsea, Alberto Moreno je utrčao iz drugog plana i iz voleja pogodio vratnicu. Milimetri su sada dijelili Španjolce od izjednačenja.

45' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade prvog poluvremena.

43' Grozna vijest za Tuchela, Ziyech se ozlijedio i mora van iz igre. Umjesto njega ulazi Pulisic.

35' Sjajna prilika za Chelsea, Ziyech je ubacio iz slobodnog udarca i pronašao Zoumu na pet metara od gola Villarreala, ali Francuz puca visoko iznad gola.

28' Villarreal je mogao ekspresno izjednačiti,. Prvo su Španjolci tražili jedanaesterac zbog igranja rukom Alonsa nakon opasnog centaršuta, ali sudac je ostao njem. Potom je Moreno pucao s 18 metara, ali to odlazi preko gola.

28' GOOOL Chelsea je poveo 1:0. Zabio je Ziyech nakon ubačaja Havertza.

25' moglo je sada biti opasno pred golom Villarreala. Alonso je dobro ubacio s lijevog boka, a lopta je stigla do Chalobaha, no on se nije najbolje snašao.

20' Englezi su se 'probudili'. Ziyech je uputio oštar centaršut na peterac, ali Asenjo lovi loptu.

12' Villarreal se uspio osloboditi pritiska i smirio igru u Belfastu.

9' Chelsea nastalja opasno prijetiti. Pucao je Kante s dvadesetak metara, ali to nije išlo u okvir gola.

6' Velika prilika za Chelsea. Werner je puvcao nakon kornera, a Asenjo sjajno brani.

5' Chelsea je puno opasniji, Villarreal se ne uspijeva osloboditi pritiska.

1' Počela je utakmica.

_________________________________________________________

19.55 Stigli su sastavi - hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je u početnoj postavi Chelseaja

Aktualni pobjednici Lige prvaka i Europske lige, Chelsea i Villarreal, odmjerit će snage u srijedu (21 sat) u europskom Superkupu koji će se igrati u Belfastu.

Chelsea je osvojio Ligu prvaka pobjedom 1:0 nad favoriziranim Manchester Cityjem, a Villarreal je nakon raspucavanja jedanaesteraca svladao Manchester United u finalu Europske lige.

Debi 'Žute podmornice'

'Bluesi' su do sada igrali u Superkupu četiri puta, no pobijedili su samo jednom, a za Villarreal će ovo biti prvi nastup u ovom natjecanju.

S trenerima je situacija drugačija, strategu Chelseaja Thomasu Tuchelu ovo će biti prvi put da vodi momčad u Superkupu, a Villarrealov Unai Emery se u njemu natjecao dva puta i u oba navrata izgubio.