BIO VIDLJIVO LJUT / Novi rasistički ispad u jednoj od najboljih liga svijeta? Policija otvorila slučaj, ispitali i nogometaša

Nakon utakmice Morris je unatoč pobjedi svoje momčadi bio vidljivo ljut, a kako pišu tamošnji mediji uvrede od domaćih navijača prijavio je glavnom sucu utakmice

27.12.2023.
11:27

Britanska policija službeno je obznanila kako provodi istragu oko potencijalne nove rasne diskriminacije u Premier ligi, a postoji sumnja da se dogodila na ogledu nogometaša Sheffield Uniteda i Lutona.

U KLUBU OTPISAN /

Hajduk i Dinamo žele istog reprezentativca? Pregovori su već u tijeku, povratak u HNL sve je bliže

U pitanju je dvoboj 19. kola koji je odigran u utorak, a Luton je u gostima pobijedio 3-2. U središtu zbivanja je gostujući 28-godišnji nogometaš Carlton Morris koji je u drugom poluvremenu ušao u igru te je navodno pretrpio vrijeđanje na rasnoj osnovi domaćih navijača.

Policija je već ispitala nogometaša Lutona, dok je domaći klub Sheffield United naveo kako pomaže policiji u istrazi. Nakon utakmice Morris je unatoč pobjedi svoje momčadi bio vidljivo ljut, a kako pišu tamošnji mediji uvrede od domaćih navijača prijavio je glavnom sucu utakmice Samuelu Allisonu, prvom tamnoputom djelitelju pravde u engleskoj Premier ligi nakon točno petnaest godina.

U tom susretu Sheffield United je vodio 2-1 do 77. minute, ali su domaći igrači u završnici postigli dva autogola za preokret i slavlje gostiju. Na oba domaća autogola je utjecao upravo Morris.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.