Novi poraz Ivankovića: Imao vodstvo i igrača više pa izgubio golom u 90.

Prve dvije momčadi iz svake skupine idu izravno na SP

10.9.2024.
16:54
ATB/WENN/PIXSELL

Nogometaši Australije odigrali su 0-0 u Jakarti protiv Indonezije u azijskim kvalifikacijama za SP 2026, dok je Saudijska Arabija u gostima svladala Kinu s 2-1.

'POTPUNO SAM ISKREN' /

Rakitić otvorio dušu Španjolcima i otkrio kako je došlo do transfera u Hajduk

Australija je u prvoj utakmici izgubila od Bahreina, a ni protiv Indonezije nije uspjela postići pobjedu. Indonežani nakon dva kola imaju dva boda, Australci tek jedan.

Kina našega Branka Ivankovića u prvom je susretu doživjela debakl kod Japana (0-7), a u Dalianu su poraženi od Saudijaca (1-2), iako su imali vodstvo 1-0 i igrača više. Autogol Alija Lajamija (14) dao je Kinezima vodstvo, a potom je isključen Mohamed Kanu (19). No, Saudijci su i s igračem manje zabili dva gola - prvo je poravnao Hasan Kadesh (39), da bi isti igrač u 90. minuti donio veliku pobjedu.

U Laosu su na neutralnome terenu Sjeverna Koreja i Katar odigrali 2-2, pa prošli domaćin mundijala ni nakon dva kola nema pobjedu. Sjeverokorejanci su zarana poveli, pa ostali s igračem manje, da bi Katrani već u prvom dijelu zabili dva gola. Nominalni domaćini golom Kanga u 52. minuti dolaze do boda.

Prve dvije momčadi iz svake skupine idu izravno na SP, a treće i četvrtoplasirane idu u doigravanje.