NOVI KIKS ENGLESKOG PRVAKA: / Liverpool u samoj završnici ispustio pobjedu kod Leedsa, domaćini im poslali poruku o Superligi pa uzeli bod

Prema pisanju engleskih medija navijači, ne navodi se kojeg kluba, su pokušali zaustaviti dolazak Liverpoolovih nogometaša na Elland Road

19.4.2021.
23:16

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Leeds United i Liverpool su na Elland Roadu odigrali 1-1.

SLAVNI TRENER JEDNOM REČENICOM OBJASNIO ZAŠTO JE SUPERLIGA BESMISLENA: /

'To je razlog zašto je nogomet najpopularniji sport...'

Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i vrlo lako se moglo dogoditi da završi golijadom kao i njihov prvi susret ove sezone koji je Liverpool dobio 4-3.

Pogodak za goste zabio je Sadio Mane u 31. minuti, a izjednačio je Diego Llorente tri minute prije kraja susreta.

Dodajmo kako je Leeds dobio samo jednu od posljednjih 11 utakmica protiv Liverpoola na svom stadionu i to prije 21 godine kada je slavio sa 4-3 uz četiri gola Marka Viduke.

Pokušali zaustaviti bus

Zanimljivo je bilo i prije susreta. Prema pisanju engleskih medija navijači, ne navodi se kojeg kluba, su pokušali zaustaviti dolazak Liverpoolovih nogometaša na Elland Road. Dio ih je imao i transparente s natpisima "RIP Football" i "Fans over Finance".

"Ljubav prema igri radničke klase, uništena pohlepom i korupcijom! RIP LFC. Hvala na uspomenama," bila je poruka navijača "Redsa".

Protiv Superlige

Navijači Leeds Uniteda također, su izvjesili transparente, a jedan je sadržavao i citat menadžera Leedsa Marcela Bielse koji je rekao: "Jedan od razloga zašto je nogomet najpopularniji sport na svijetu je taj što slabi mogu pobijediti moćnike."

Marcelo Bielsa

Svoj stav o pokretanju Superlige iznijeli su i nogometaši Leeds Unteda koji su na zagrijavanje istrčali u posebnim majicama na kojima je pisalo "Liga prvaka: Zaslužite mjesto. Nogomet je za navijače."

Liverpool je nakon ove utakmice ostao na šestom mjestu sa 53 boda, dok je Leeds United na 10. poziciji sa 46 bodova.

U vodstvu je Manchester City sa 74 boda, osam više od gradskog suparnika Uniteda.