NOVA KATASTROFA ZA SLAVENA BILIĆA: / Bivši izbornik možda broji zadnje dane na klupi WBA. United slavio golom s bijele točke

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bruno Fernandes (56-11m) iz kaznenog udarca

21.11.2020.
23:06

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu svladao West Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bruno Fernandes (56-11m) iz kaznenog udarca kojega je morao ponavljati. Sam 11-erac dosuđen je zbog toga što je lopta pogodila u ruku Ajayija nakon inervencije VAR-a, a nakon što je Johnstone obranio prvi pokušaj Portugalca, dosuđeno je ponavljanje izvođenja jer se vratar WBA pomaknuo s linije prije udarca. Iz drugog pokušaja Fernandes je bio uvjerljiviji.

West Bromwich Albion's Croatian head coach Slaven Bilic leaves the pitch after the English Premier League football match between Fulham and West Bromwich Albion at Craven Cottage in London on November 2, 2020. Fulham won the match 2-0.,Image: 567004634, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications., Model Release: no

VAR mu poništio gol

Zanimljivo, samo četiri minute prije kaznenog udarca za United, glavni je sudac pokazao na bijelu točku za WBA zbog prekršaja Fernandesa u svom kaznenom prostoru, no ta je odluka preokrenuta nakon intervencije VAR-a.

Hrvatski veznjak Filip Krovinović igrao je od 79. minute za WBA, koji je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu s tri boda, dok je United skočio na deveto mjesto sa 13 bodova.