FALILO JE POGODAKA / No Luka, no party, ali bome i no goals: Dva Reala remizirala bez pogodaka, Kraljevi sve dalje od obrane naslova

Real Madrid je remizirao s Betisom i tako se dodatno udaljio od obrane naslova

5.3.2023.
23:32

U susretu 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju kod Real Betisa odigrao 0-0 i sve je dalje od obrane naslova prvaka.

DERBI DELLA NOIA /

Roma je u poprilično dosadnom derbiju srušila Juventus i skočila na četvrto mjesto: Neobičan pogodak bio je dovoljan

"Kraljevski klub" je dominirao, imao nekoliko odličnih prilika, ali Real Betis se odlično branio.

Gosti su u 12. minuti uspjeli zabiti pogodak. Sjajno je Karim Benzema zatesao mrežu iz slobodnog udarca, ali je lopta na putu do gola pogodila Antonija Rudigera u ruku, pa je nakon "asistencije" VAR-a gol poništen.

U 31. minuti odličnu je priliku propustio Rodrygo, a u 49. minuti Benzema. Prvu veliku priliku na utakmici domaćin je imao u 53. minuti, pucao je Borja Iglesias, ali je Thibaut Courtois obranio.

Rodrygo je priliku imao i u 61. minuti, ali je pucao iznad gola. Do kraja susreta prijetili su  Daniel Ceballos i Vinicus, ali bez promjene rezultata. Luka Modrić nije nastupio za Real zbog žutih kartona.

Aktualni španjolski prvak sada ima devet bodova manje od Barcelone koja je na svom terenu pobijedila Valenciju sa 1-0. Pogodak odluke je zabio Raphinha u 15. minuti utakmice.

Bacelona vodi sa 62 boda, Real Madrid ima 53 boda, treći je Atletico Madrid sa 45 bodova, dok Real Sociedad na četvrtoj poziciji ima 44 boda. Betis je peti sa 41 bodom.