STRAVA I UŽAS / Njemački komentatori napadnuti usred prijenosa na stadionu West Hama. Javnost zgrožena

Incident u novinarskoj loži stadiona West Hama u Londonu

29.4.2022.
8:04

Za vrijeme sinoćnje utakmice West Hama i Eintracht Frankfurta (1:2) u polufinalu Europa lige u Londonu dogodio se incident.

SLAVLJE NIJEMACA U POLUFINALU EL /

Gvardiolov Leipzig u završnici slomio Rangerse, Eintracht srušio West Ham u Londonu

Napadnuti radijski komentatori

Napadnuti su, naime, njemački komentatori radija ARD Tim Brockmeister i Philipp Hofmeister. Nakon pogotka West Hama za 1:1 Michaila Antonija, pojedini navijači domaćeg kluba nasrnuli su na komentatorski dvojac, javlja britanski Daily Mail.

West Ham je poručio da će trajno zabraniti dolazak na utakmice onim huliganima za koje se utvrdi da su napali strane novinare na londonskom stadionu, za vrijeme obavljanja njihovog posla, pred svima...

Tim Brockmeier i Philipp Hofmeister sami su otkrili da su ih napali domaći navijači tijekom izravnog prijenosa utakmice. Navodi se da se incident dogodio nakon pogotka Michaela Antonija u 21. minuti.

'Moji snovi o engleskom nogometu su razbijeni'

Obojica tvrde da su udarili i otkrili da su im otrgnute slušalice.

"Ako se stalno osjećate kao da bi vas netko straga mogao udariti... moji snovi o engleskom nogometu su razbijeni", rekao je Hofmeister, koji je sa svojim kolegom bio smješten u zadnje novinarske redove, a na poluvremenu su premješteni.

Glasnogovornik West Hama je u izjavi rekao:

"Klub je svjestan incidenta i radit će na identifikaciji počinitelja. U skladu s našim pristupom nulte tolerancije, svi koji budu identificirani bit će proslijeđeni policiji. Dobit će zabrane na neodređeno vrijeme i neće moći ući na londonski stadion i putovati s klubom, ići na gostovanja kao navijač i pratiti West Ham. Ovakvom ponašanju nema mjesta".

Nezgodna pozicija za novinare

Vjeruje se da su Brockmeier i Hofmeister sjedili u zadnjem redu novinarskog prostora, što znači da ih je njihova pozicija stavila izravno u srce domaćih navijača.

Nakon utakmice je Hofmeister na Twitteru zahvalio na podršci i poručio da su on i Brockmeister u redu. "Sve najbolje navijačima West Hama koji vole nogomet i poštuju svoje protivnike", dodao je u objavi.