OKRIVILI STRANCE / Nizozemci brutalno udarili na hrvatski dvojac: 'Trebali bi se sramiti, jedan ne može braniti nikoga, drugi se skriva'

Za Ajax su od prve minute zaigrali Josip Šutalo i Borna Sosa, dok je Jakov Medić ostao na klupi. No, Sosa je već na poluvremenu zamijenjen. Feyenoordov Luka Ivanušec zbog ozljede gležnja nije nastupio.

25.9.2023.
11:28
profimedia

Najveći derbi nizozemskog nogometa, ogled Ajaxa i Feyenoorda, prekinut je u 55. minuti zbog izgreda domaćih navijača pri vodstvu Feyenoorda sa 3-0.

UH, PA ŠTO JE OVO?! /

U Amsterdamu pokrenuta istraga radi transfera Borne Sose: Pod povećalom je sportski direktor Ajaxa!

"De Klassieker" je prvi put prekinut koncem prvog poluvremena kada su navijači Ajaxa zasuli teren bakljama pri čemu je jedna pala vrlo blizu gostujućeg vratara Timona Wellenreuthera. Prekid je potrajao desetak minuta nakon čega je prvo poluvrijeme privedeno kraju. Međutim, u 55. minuti navijači Ajaxa su ponovo zasuli teren bakljama, nakon čega je sudac Serdar Gozubuyuk prekinuo utakmicu.

Uslijedio je i nastavak ispred Johan Cruijff Arene kada su navijači "kopljanika" pokušali ući u klupske prostorije, no u tome ih je zaustavila policija. Na interventnu policiju bacano je kamenje, boce i baklje. Policija je tada odlučila upotrijebiti suzavac kako bi smirila mase.

'Napad' na Hrvate

"Nakon što je utakmica prekinuta navijači su provalili na glavni ulaz, međutim red je u međuvremenu uspostavljen," objavila je policija.

Do prekida je aktualni prvak vodio sa 3-0. Gosti su sjajno otvorili susret na Johan Cruijff Areni, već u devetoj minuti je Santiago Gimenez doveo Feyenoord u vodstvo. Devet minuta kasnije meksički napadač je postigao i drugi gol, da bi u 37. minuti Igor Paixao zabio za 3-0.

"Njih dvojica bi se trebala duboko sramiti. Šutalo je strašno pogriješio kod prvog gola Santiaga Gimeneza. Niti u jednom trenutku nije pazio na organizaciju obrane i stalno se skrivao te je svu odgovornost prebacivao na 17-godišnjeg Jorrela Hata. Što se tiče Sose, on je čovjek s najviše iskustva u Ajaxovoj obrani, ali ne može nikoga braniti."

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo