PONAVLJA SE SLUČAJ BORNA SOSA? / Nijemci bacili oko na još jednog supertalentiranog Hrvata: 'Njegovo se ime već spominje u Savezu'

Tek je debitirao za Bayern a već ha vide u njemačkoj reprezentaciji

19.4.2022.
13:30
PIXSELL

Nogometaši Bayerna pobijedili su u nedjelju na gostovanju Arminiju s 3-0 u utakmici 30. kola njemačke Bundeslige, te ponovno imaju devet bodova prednosti.

'Bayern je poveo autogolom Danca Jakoba Laursena u 10. minuti, Serge Gabri u sedmoj minuti nadoknade poluvremena povećao na 2-0, a konačan rezultat postavio je Jamal Musiala u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je ušao u igru za Bayern u 48. minuti, a za bavarskog velikana u završnici utakmice debitirao je i još jedan Hrvat, supertalentirani 18-godišnji ofenzivac Gabriel Vidović koji je u 89. minuti ušao umjesto Gnabryja.

NICHT DANKE, HERR SOSA: /

'Borna Sosa se usosio' - Dalić će oprostiti ali; 'Mora to napraviti, on je na potezu'

Vidović je mladi hrvatski reprezentativac, koji je ove sezone za drugu momčad Bayerna odigrao 26 utakmica, postigao 16 golova i osam puta asistirao, a nedavno je potpisao i novi ugovor s Bayernom.

Svi ga hvale

"On je sjajan tehničar i realizator koji se sjajno kreće između linija. U klubu je već šest godina, prošao je našu školu nogometa i sad je vrijeme da zakorači u prvu momčad", opisao je Vidovića sportski direktor Bayerna Hasan Salihamidžić.

Vidović je u dva navrata nastupio za hrvatsku U21 reprezentaciju, a igrao je i za U17, U18 i U19 uzraste.

Međutim, sada iz Njemačke dolazi pomalo zabrinjavajuća vijest. Naime, tamošnji Kicker piše da bi Njemački nogometni savez trebao razmotriti mogućnost da zaigra za njihovu reprezentaciju.

"Njegovo se ime već spominje i u DFB-u. Napadač koji je rođen u Augsburgu, a koji je igrao za hrvatske mlade reprezentacije, mogao bi biti kandidat za Njemačku. U najmanju ruku su odgovorni u Savezu zapisali njegovo ime za moguću suradnju", ističu Nijemci.

Podsjetimo i da je lani DFB pokušao vrbovati Burnu Sosu. Lijevi bek je pristao na to, ali je na kraju Fifa spustila rampu. Nakon što se ispričao za svoj potez uskoro je dobio poziv Zlatka Dalića.