28. KOLO FRANCUSKE LIGE / Nica već 11 kola bez poraza ali nećete vjerovati koji su na ljestvici

Treći uzastopni remi za Nicu koja već 11 kola ne zna za ligaški poraz

19.3.2023.
17:26

U susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica i Lorient su odigrali 1-1 čime je domaćin produžio niz bez ligaškog poraza na 11 kola. Gosti su poveli u 30. minuti golom Bamo Meitea, a izjednačio je Gaetan Laborde u 78. minuti.

NIJE SRETAN SITUACIJOM /

Nezadovoljni Messi izazvao skandal na treningu PSG- a: Sprema li se veliki transfer?

Treći uzastopni remi za Nicu

Bio je to treći uzastopni remi za Nicu koja već 11 kola ne zna za ligaški poraz. Trenutačno je sedma sa 44 boda, koliko ima i Lorient stepenicu niže. Montpellier je preokretom porazio Clermont sa 2-1. Saif Khaoui je u 32. minuti doveo Clermont u vodstvo, no Sepe Ekye Wahi (61, 72) je s dva gola okrenuo rezultat. U derbiju začelja Troyes i Brest su odigrali 2-2. Renaud Ripart (34) i Rony Lopes (38) su zabili za domaćine, a Pierre Lees-Melou (30) i Romain Del Castillo (74) za goste.

Monaco bolji od Ajaccioja

U prvom nedjeljnom susretu Monaco je na gostovanju pobijedio Ajaccio sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola. Golove za momčad iz "Kneževine" zabili su Wissam Ben Yedder u 28. minuti, te Krepin Diatta u 84. minuti.

Domaćin je od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Cyrille Bayala.

Monaco se ovom pobjedom učvrstio na četvrtom mjestu sa 54 boda, dva manje od Marseille na trećoj poziciji. No, momčad Igora Tudora ima i susret manje.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, PSG - Rennes (17.05), te Reims - Marseille (20.45).

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Lens ima 57, Marseille 56, a Monaco 54 boda.