RAPSODIJA / I na posljednjim subotnjim utakmicama u Engleskoj i Njemačkoj nastavljeno je s golijadama

U najjačim ligama ovog vikenda sve je prštalo od uzbuđenja

28.10.2023.
21:05

Golijadu u Njemačkoj nastavili su Leipzig i Koeln utakmicom koja je krenula u 18 sati i 30 minuta. Točnije, nastavio ju je Leipzig koji je suverenom predstavom demolirao gostujuću momčad.

BUNDESLIGA /

Nevjerojatne golijade i preokreti, a dodijeljeno je i malo more crvenih kartona: Majer zabio prvijenac!

S ogromnih 6-0 domaćini su poslali goste kući, a u prednost ih je doveo Werner (15-11m), da bi pitanje pobjednika bilo riješeno u završnici prvog poluvremena kada su postignuta tri pogotka, dva je puta strijelac bio Openda (40, 45+3), a jednom se lopta iza linije odbila od nespretnog gostujućeg vratara Schwaebea (43) nakon udarca Rauma. Konačni rezultat postavili su Šeško (87) i Baumgartner (90+1).

Leipzig je četvrti sa 20 bodova, koliko ima i peta Borussia Dortmund, tri boda više ima vodeći Bayern, dva drugi Bayer, a jedan treći Stuttgart.

Koeln je pretposljednji 17. s četiri boda, jednim više od zadnjeg Mainza 05, a jednim manje od 16. Bochuma.

Napeto u West Midlandsu

Nije samo utakmica Arsenala bila poslastica za ljubitelje nogometa na Otoku. U posljednjoj utakmici 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Wolverhampton Wanderers i Newcastle United su na Molineauxu igrali 2-2 (1-2).

Gosti su vodili sa 1-0 i 2-1 golovima Wilsona (22, 45+4-11m), ali borbeni domaćini su spasili bod preko Lemine (36) i Hwanga (71).

Šesti Newastle sada ima 17 bodova, dok je Wolverhampton 12. sa 12 bodova.

Na čelu je Tottenham Hotspur sa 26 bodova, dva manje ima drugi Arsenal.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo