Ma je li moguće? Dinamo je imao sve, a ostao je bez ičega

Ni u 5. kolu Europske lige Dinamo nije uspio doći do pobjede. A bio je jako blizu. Modri su imali vodstvo do 78. minute, no onda su gosti preokrenuli utakmicu i došli do nova tri boda.

28.11.2013.
9:54

Iako je Dinamo većim dijelom susreta bio bolja momčad, ukrajinski Černomorec došao je do pobjede u samoj završnici susreta i još jednom razočarao Modre.

Poveo je Dinamo u 20. minuti nakon sjajne akcije Pinta. Strijelac je bio Beqiraj. Imao su Modri u nekoliko navrata priliku doći do drugog pogotka, no ipak nisu uspjeli. A onda je 12 minuta prije kraja Antonov iskoristio pogrešku obrane hrvatskog prvaka i glavom izjednačio na 1:1.

I kada se činilo da će Dinamo iz Odese odnijeti barem bod, primio je gol u prvoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac za Čornomorec bio je džoker s klupe Anatolij Didenko iz neposredne blizine (ušao u 74. minuti), a opet je golu prethodio ubačaj iz kuta.

U drugoj utakmici skupine Ludogorec je kod kuće savladao PSV 2:0 dvama golovima Slovenca Romana Bezjaka. Upravo će na Maksimiru protiv Ludogoreca Dinamo u posljednjem kolu 12. prosinca zaključiti novu neuspješnu europsku avanturu, dok će u drugoj utakmici PSV i Čornomorec međusobno odlučiti o drugom putniku u 1/16 finala.

Skupina A

Kuban Krasnodar - St. Gallen 4-0 (Melgarejo 3, 71, Ignatiev 54, Kabore 90+2) Swansea - Valencia (kasnije)

Redoslijed: 1. Valencia 9 (-1), 2. Swansea 8 (-1), 3. Kuban 5, 4. St. Gallen 3

Skupina B:

Čornomorec - Dinamo Zagreb 2-1 (Antonov 78, Didenko 90+1 / Beqiraj 20)

Ludogorec - PSV Eindhoven 2-0 (Bezjak 38, 79)

Redoslijed: 1. Ludogorec 13, 2. PSV 7, 3. Čornomorec 7, 4. Dinamo 1

Skupina D

Rubin - Maribor 1-1 (Natcho 43 / Mezga 86) Wigan - Zulte-Waregem (kasnije)

Redoslijed: 1. Rubin 13, 2. Wigan 5 (-1), 3. Maribor 4, Zulte Waregem (-1)

Skupina G

Genk - Dinamo Kijev 3-1 (Vossen 17, Kumordzi 37, De Ceulaer 40 / Jarmolenko 9) Rapid - Thun 2-1 (Boyd 17, Bošković 64 / Sadik 62)

Redoslijed: 1. Genk 11, 2. Dinamo Kijev 7, 3. Rapid 6, 4. Thun 3

Skupina H

Liberec - Freiburg 1-2 (Ribalka 81 / Ginter 23, Coquelin 73) Sevilla - Estoril 1-1 (Gameiro 7 / Fernandes 90)

Redoslijed: 1. Sevilla 9, 2. Liberec 6, 3. Freiburg 6, 4. Estoril 3

Skupina I

Rijeka - Vitoria 0-0 Lyon - Betis 1-0 (Gomis 66)

Redoslijed: 1. Lyon 9, 2. Betis 8, 3. Vitoria Guimaraes 5, 4. Rijeka 3

Skupina J

Legia - Lazio 0-2 (Perea 24, Anderson 57) Trabzonspor - Apollon 4-2 (Adin 23, 61, 83, Aydogdu 25 / Guie Gneki 68, Sangoy 90-11m)

Redoslijed: 1. Trabzonspor 13, 2. Lazio 11, 3. Apollon 4, 4. Legia 0

Skupina K

Anži - Šerif 1-1 (Epureanu 58 / Isa 52) Tromso - Tottenham 0-2 (Čaušević 63-ag, Dembele 76)

Redoslijed: 1. Tottenham 15, 2. Anži 8, 3. Šerif 3, 4. Tromso 1 Skupina L

Šahter Karagandi - PAOK 0-2 (Džidić 54-ag, Kitsiou 90) AZ Alkmaar - Maccabi Haifa 2-0 (Gudelj 37, Gudmunsson 90)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 11, 2. PAOK 11, 3. Maccabi 2, 4. Šahter 2