NEVJEROJATNA POGREŠKA SUCA NA ŠTETU RAKITIĆA: / Javnost zbunjena; 'Čemu VAR ako ovo nije penal, kako su to mogli učiniti?!'

Čemu služi VAR ako ovo nije penal?

17.4.2019.
7:30
AFP/Screenshot

Društvene mreže su eksplodirale, a nogometni fanovi postavili su logično pitanje: Čemu služi VAR ako ovo nije penal i kako netko može samo tako promijeniti ispravnu odluku na temelju sustava koji (ne)garantira potpunu ispravnost situacije?

STRAŠAN POGODAK COUTINHA: /

Bomba s više od 20 metara, ovom se morate pokloniti

Rečenica je koja najbolje opisuje jučerašnji start Freda na nogu Ivana Rakitića u 11. minuti uzvratnog četvrtfinalnog susreta između Barcelone i Man Uniteda (3-0) na Camp Nou, koji je trebao biti penal. U prvi trenutak poznati njemački sudac, 43-godišnji Felix Brych, dosudio je kazneni udarac za katalonskog giganta.

No, iz VAR sobe došla je uputa da ipak provjeri svoju odluku. Nakon pregledavanja Brych je poništio svoju prethodnu odliku i pokazao da nema jedanaesterca. Rakitić je nakon toga spustio štucnu i pokazao sucu otisak čepova s Fredove kopačke na svojoj nozi, ali ništa od toga.

"Fred je Rakitića očigledno zahvatio kopačkom, pa kako je mogao promijeniti svoju odluku?", mišljenje je fanova na društvenim mrežama.

Mi vas u našoj anketi pitamo: Je li bio penal na Rakitiću?

Inače, nogometaši Barcelone prvi put od 2015. godine probili su se u polufinale Lige prvaka.

Prva dva pogotka za Katalonce postigao je Lionel Messi u 16. i 20. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Philippe Coutinho u 61. minuti te je Barcelona s ukupnih 4-0 izborila nastup u polufinalu u kojem čeka boljeg iz dvoboja Liverpoola i Porta, u kojem Englezi imaju prednost od 2-0 iz prve utakmice odigrane u Liverpoolu.

Hrvatski reprezentativac Rakitić bio je u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu, a uz neuzastavljivog Messija bio jedan od ponajboljih igrača u pobjedničkoj momčadi.