NET.HR SA STADIONA GEOFFROY-GUICHARD: / Od ponosa do sramote! Hrvatskoj remi umjesto pobjede nakon huliganske bakljade

U utakmici koju je obilježio huliganski ispad hrvatskih navijača na tribinama, Hrvatska i Češka odigrali su 2:2 u St. Etienneu. Golove su za Vatrene postigli Perišić (37.) i Rakitić (59.

17.6.2016.
16:38
AFP, PHILIPPE DESMAZES

Šteta, velika šteta da Hrvatska, koja je dominirala 70 minuta, nije osvojila sva tri boda i s ukupno šest potvrdila već večeras osminu finala. Nažalost, u trenucima kad je Vatrenima trebala podrška, s tribine su doletjele baklje iz društva koje je najavilo prekid utakmice.

Vodeći pogodak za Hrvatsku u Saint-Etienneu postigao je Ivan Perišić u 37. minuti, kad je driblingom izbacio češkog stopera Sivoka te lijevom nogom pogodio suprotan kut pokraj nemoćnog vratara Petra Čecha. Hrvatski su nogometaši tim golom okrunili nadmoć koju su imali tijekom cijelog prvog poluvremena.

Česi su tek u 52. minuti uputili prvi udarac prema vratima, ali je Danijel Subašić lakoćom zaustavio pokušaj Ladislava Krejčija. Samo sedam minuta poslije Hrvatska je povela 2-0.

Marcelo Brozović je odlično gurnuo loptu u prostor iza češke obrane, gdje je u pravi trenutak utrčao Ivan Rakitić i prebacio istrčalog češkog vratara.

Nažalost, u 62. minuti Luka Modrić se s bolnim izrazom lica uhvatio za prepone te je zbog ozljede morao napustiti igru, a zamijenio ga je suigrač iz Real Madrida Mateo Kovačić.

Česi su u 76. minuti smanjili zaostatak. Loptu je u kazneni prostor ubacio Rosicky, a Milan Škoda, koji je ušao u igru u 67. minuti, preciznim udarcem glavom svladao pomalo neodlučnog Danijela Subašića.

U 86. minuti, uporabom pirotehnike, huligani s dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači pokušali su isprovocirati prekid utakmice. Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen. Nažalost, u tom nastavku je dosuđen kazneni udarac za Čehe, zbog igranja rukom Domagoja Vide. Najstrožu kaznu je u izjednačujući pogodak pretvorio Tomaš Necid.

HRVATSKA - ČEŠKA 2:2

Hrvatska: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Strinić, Badelj, Modrić, Brozović, Rakitić, Perišić, Mandžukić

Češka: Čech, Limbersky, Hubnik, Sivok, Kaderabek, Darida, Rosicky, Plašil, Krejči, Skalak i Lafata.

Strijelci: 1:0 Perišić (37.), 2:0 Rakitić (59.), 2:1 Škoda (76.), Necid (90+4)

Kraj utakmice! Hrvatska - Češka 2:2.

90+9 - Česi napadaju, Hrvatska se grčevito brani. Kako se sve okrenulo u posljednjim minutama, nažalost, Česi su došli do daha nakon bakljade.

90+8 - Ušao Vrsaljko umjesto Strinića

90+6 - Ulazi Schildenfeld, umjesto Rakitića.

Igrat će se još četiri minute. Strašan preokret u St. Etienneu. Bakljada i neredi na tribinama zasigurno su pridonijeli nekoncentriranosti hrvatskih igrača.

90+4' Tomaš Necid nije propustio priliku za izjednačenje, Subašić je bio nemoćan,.

90+3' - Jedanaesterac za Češku! Vida je igrao u skoku rukom.

90' - Nakon nekoliko minuta, nastavila se utakmica. Nažalost, s gorkim okusom, jer hrvatski navijači i dalje se tuku na tribinama. Ružne, ružne scene. Huligani su se potrudili da ih zapamtimo

85' - Nažalost, najave o prekidu utakmice su se ostvarile. Neki navijači uspjeli su u svojoj namjeri. Sad se tuku s ostatkom hrvatskih navijača na tribini.

84' - Baklje u teren bacili su hrvatski navijači. Ovo je sramota! Sudac Clattenburg prekinuo je utakmicu. Igrači preklinju navijače da to ne čine. Grozne scene iz St. Etiennea.

80' - Brozović je pokušao iz okreta, ali mu je češki branič zasmetao pri opasnom udarcu.

79' - Opet gužva pred vratima ČEha, a Darijo Srna poziva navijače na podršku u posljednjih deset minuta Hrvatske

76' - GOOOL! Škoda je udarcem glavom s desetak metara svladao Subašića, Česi su smanjili na 2:1.

74' - Brozović je dobio žuti karton nakon nekoliko grubljih startova.

72' - Slobodan udarac izveo je Rakitić, s 22, 23 metra iskosa s lijeve strane, ali je poslao loptu iznad grede.

71' - Žuti karton za stopera Sivoka, Mandžukić je ružno dobio po glavi u skoku. Nije situacija na koju nije navikao.

68' - Start na Mandžukiću u kaznenom prostoru, ali Clattenburg je bio blizu događaja i pustio je da se igra nastavi.

67' - Dvije izmjene u Češkoj, izlaze Lafata i Skalak, ušli su Škoda i Šural.

66' - Kakva prilika za Mandžu! Super Mario nije pogodio iz stopostotne prilike!

63' - Hrvatska gazi dalje! Pokušao je Mandžukić s lijeve strane, Čech je uspio obraniti, jedva.

62' - Luka Modrić zatražio je izmjenu, zamijenit će ga Mateo Kovačić. Drži se Luka za preponu, nadamo se da je riječ samo u umoru.

59' - GOOOOL ! Ivan Rakitić! Sjajno je Brozović oduzeo loptu, gurnuo je za Raketu, koji je majstorski potkopao i prebacio Petra Čecha. Hrvatska vodi 2:0!

57' - Slažemo se, Joško!

55' - Skalak je pokušao ubaciti s desne strane, Vida je blokirao njegov udarac.

52' - Prvi udarac Čeha u okvir vrata, pokušao je Krejči iz poluvoleja, ali je Subašić bio na mjestu.

51' - Ne popušta pritisak Hrvatske ni u drugom poluvremenu. Brozović je lijepo proigrao Srnu, ali je njegov centaršut završio u bloku. Nema veze, samo tako treba nastaviti.

48' - Sjajna Rakitićeva lopta za Perišića, ali strijelac zasad jedinog pogotka nije najbolje razumio dodavanje Rakete

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nadamo se da će biti jednako dobro kao prvo za Hrvastku.

Početak 2. poluvremena

KRAJ 1. POLUVREMENA

45+1 - 12 udaraca prema vratima, pet u okvir češkog gola, dok su naši suparnici samo dva puta gađali prema Subašiću. Dominacija!

45' - U kontri ponovno Hrvatska, ali naši su se igrači spetljali. Igra se minuta sudačke nadoknade.

44'- Lafata izvodi slobodan udarac, ali pogodio je u živi zid. Česi dosad nisu uputili udarac u okvir hrvatskog gola.

41' - Hrvatska i dalje napada, na ubačaj iz slobodnog udarca, Vida i Ćorluka su zasmetali jedan drugome. Moglo je biti i 2:0 za Hrvatsku

39' - Ćorlukina glava opet krvari, liječnici su mu opet morali napraviti "čarlijevku".

37' - GOOOOOL! Sjajan prodor Perišića po lijevoj strani, Ivan je sjajno pucao i probio Čecha! Neobranjivo, u suprotni kut. Ma, ne bi obranila ni dva Čecha! Njegov 14 gol za reprezentaciju u 48. utakmici.

37' - Sjajan lažnjak Rakitića, ali veznjak Barcelone pucao je ravno u Čecha

34' - Prekršaj Lafate na Subašiću u skoju, češki napadač korektno se ispričao hrvatskom vrataru. Zasad iznimno korektan dvoboj

32' -

31' - Sjajna lopta za Perišića, malonogometna, ali je Čech pravovremeno izašao

30' - Rakitić je proigrao Mandžukića, ali je njegov udarac blokiran

28' - Strinić je pokušao "stisnuti" loptu, ali je lopta otišla daleko iznad čeških vratiju.

27' - Četvrti korner za Hrvastku, ubacit će Rakitić, ali visoki Česi ponovno su očistili opasnost. Brozović izvodi udarac iz kuta, pa još jednom, ali je Čech boksao loptu izvan 16-erca.

21' - Krejči je pao u 16-ercu, srušio ga je Badelj, ali sudac Clattenburg nije ništa svirao, iako se ne bismo mogli buniti da je pokazao na bijelu točku. Evo što kaže Oko sokolovo, Mateo Beusan:

U kontri najbolja prilika Hrvatske, ubacio je Mandžukić, ali je Perišić zamalo zakasnio na tu loptu. U nastavku akcije, Rakitić je bio neprecizan

20' - Dugo je trajao hrvatski napad, a seriju ubačaja sa strane, okončao je Perišić prilično slabim udarcem glavom. Hrvatska pritišće.

17' - Srna je prekršajem zaustavio Lafatu, dobro da nije dobio žuti karton.

14' - Badelj je laktom pogodio Daridu, ali češki napad nije zaprijedio iz slobodnog udarca. Žuti karton za Milana.

12' - Aut s desne strane za Srnu, ali visoki češki bekovi otklonili su opasnost.

9'- Sjajan tempo na početku utakmice, igra se uglavnom na polovici Čeha

7' - Badelj je već pokušao s ruba 16-erca, ali nije dobro zahvatio loptu.

LUDILO NA TRIBINAMA: Pogledajte atmosferu koju su stvorili hrvatski navijači

5' - Neopreznost Strinića koji je glavom vraćao Subašiću, ali je Lafata umalo stigao prije hrvatskog vratara. Uf, opasno je bilo...

4' - Rosicky je krenuo na loptu, ali Srna sve stiže pokriti.

3'- Rakitić je ubacio s lijeve strane na desnu stranu, ali Mandžo nije dobro zahvatio tu loptu.

2' - Prvi udarac iz kuta za Hrvatsku, izveo ga je Srna, lopta je iznenadila Mandžukića koji je poslao visoku loptu prema Čechu, a češki vratar uhvatio je loptu.

1' - Počela je utakmica, prvi udarac izveli su Česi.

17:55 - Sviraju se himne na stadionu Geoffroy-Guichard, prvo Lijepa naša, pa češka himna Kde domov můj (Gdje je moj dom?). Kapetan Vatrenih Darijo Srna posebno je emotivno, nakon gubitka oca, doživio ovaj trenutak, nije mogao suspregnuti suze.

17:52 - Ovo su brojke najboljeg hrvatskog igrača Luke Modrića iz utakmice s Turskom. Ponovilo se!

17:45 - Pogledajte atmosferu sa stadiona u St. Etienneu!

17:42 - Utakmicu sudi Englez Mark Clattenburg. Pomagat će mu Simon Beck, Jake Collin, Anthony Taylor te Andre Marriner.

17:38 - Hrvatski navijači u St. Etienneu su glasni na tribini

17:30 - Dvije su promjene su kod Čeha u odnosu u prvu utakmicu, ušli su Skalak u veznom redu umjesto Selassieja i Lafata umjesto Necida u napadu.

"Vjerujem da će Rosicky igrati više u sredini. Česi imaju visoku, iskusnu obranu, nezgodnu, čvrstu. Ali, Čačić ih je kako dobro iskautirao. Mi ionako trebamo gledati sebe", zaključio je Prosinečki.

17:22 - Robert Prosinečki je u mikrofon HRT-a kazao: "Branili su se jako dobro, ali Španjolci su dominirali i Česi nisu izdržali. Danas će igrati drugačije, vjerujem da će se otvoriti. Treba biti strpljiv, dobri smo, kvalitetni, ako budemo samo malo onako igrali kao protiv Turske, vjerujem da ćemo slaviti".

Nenad Gračan, izbornik mlade reprezentacije je dodao: "Nema razloga da Čačić mijenja sastav nakon odlične utakmice protiv Turske. U ovoj utakmici je jako bitno odigrati odgovorno u zadnjoj liniji. Doći će situacija da ih možemo ugroziti. Možemo ponavljati utakmice kao protiv Turaka. Imamo iznimno kvalitetnu generaciju. Vjerujem da ćemo slaviti."

17:11 - Čačić je odlučio zaigrati u istom sastavu kao i s Turskom. Kapetan Darijo Srna igrat će od prve minute.

16.56 - Kako je izgleda St. Etienne uoči utakmice pogledajte OVDJE.

16.55 - Hrvatski igrači stigli su na stadion.

16.48 - Dok se čeka tko će zaigrati za Vatrene u prvih 11, HNS je objavio fotku odlaska na stadion.