NESTVARNA PARTIJA NAJBOLJEG MLADOG IGRAČA SVIJETA: / Borussia demolirala Herthu s pet golova, Haaland sam zabio četiri

Borusija je druga na tablici sa 18 bodova, jednim manje od vodećeg Bayerna

21.11.2020.
22:52

U dvoboju 8. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u Berlinu svladala Herthu s 5-2, a čak četiri gola je postigao Norvežanin Erling Haaland.

Hertha je dobila prvo poluvrijeme s 1-0 pogotkom Matheusa Cunhe (33), a onda je u drugom dijelu uslijedio Haalandov show - zabio je u 47., 49, 62. i 79. minuti za potpuni preokret kluba iz Dortmunda, za koji je strijelac još bio u Guerreiro (70). U 79. minuti Cunha je postigao iz penala svoj drugi gol za Herthu.

Erling Braut Haaland

Borussia je iskoristila visoko vodstvo, pa je u drugom dijelu ušao 16-godišnji napadač Youssoufa Moukoko, koji je zamijenio upravo Haalanda i postao najmlađi igrač koji je ikad zaigrao u Bundesligi.

Ranije su Eintracht i RB Salzburg u Frankfurtu odigrali 1-1. Domaći su poveli preko Barkoka (43), a za RB Leipzig je zabio Poulsen (57), no gosti su propustili priliku bodovno se izjednačiti s liderom Bayernom.

Borusija je druga na tablici sa 18 bodova, jednim manje od vodećeg Bayerna.