NEKOLIKO REKORDA SRUŠENO U VELIKOJ VEČERI REDSA: / Dinamični dvojac Liverpoola je jednostavno nezaustavljiv

Otkada je došao, Salah je direktno bio uključen u čak 5o golova Kloppove momčadi ove sezone

10.4.2018.
23:49

KLOPP JOŠ JEDNOM NADMURDIO GUARDIOLU: Liverpool slavio i u uzvratu u Manchesteru te zasluženo ide u polufinale

KLOPP JOŠ JEDNOM NADMUDRIO GUARDIOLU: /

Liverpool slavio i u uzvratu u Manchesteru te zasluženo ide u polufinale

Liverpool je i u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka slavio protiv Manchester Cityja te tako s ukupnih 5-1 prošao u polufinale Lige prvaka. Redsima je ovo prvi ulazak u polufinale najelitnijeg europskog natjecanja nakon deset godina, točnije nakon sezone 2007./2008.

A naravno da je ovom pobjedom palo i nekoliko rekorda. Redsi su s večerašnja dva gola ukupno zabili 33 gola u Ligi prvaka ove sezone što je najviše što je jedan engleski klub zabio u tom natjecanju.

Strijelci za Liverpool bili su Mohamed Salah i Roberto Firmino, a prvi je zabio čudesni Egipćanin u 56. minuti za 1-1. To mu je bio osmi gol u Ligi prvaka i tako je postao igrač Liverpoola s najviše golova u jednoj sezoni Lige prvaka. Ali da na vrhu ne bude usamljen, pobrinuo se Brazilac Firmino koji je u 77. minuti zabio za pobjedu, a njemu je to također bio osmi gol.

Salah je još jednom pokazao koliko vrijedi Liverpoolu i kakav je igrač. Otkada je došao, direktno je bio uključen u čak 5o golova Kloppove momčadi ove sezone. Zabio je 39 golova te je dodao 11 asistencija.