Nitko nije pošteđen /

Navijači žestoko kritiziraju Vatrene nakon debakla: 'Kad on dotakne loptu jedno se dijete ostavi nogometa'

Hrvatska u ponedjeljak u Splitu dočekuje svjetskog prvaka Francusku, koja je u drugoj utakmici skupine Parizu izgubila od Danske 1-2.

4.6.2022.
13:24
Matija Habljak/PIXSELL

Hrvatska je doživjela prvi poraz u Osijeku i jedan od najtežih domaćih poraza uopće, a na startu elitne skupine Lige nacija Dalićevi izabranici su izgubili od nominalno najslabijeg protivnika.

Austrijanci su do velike pobjede došli golovima Marka Arnautovića (41), Michaela Gregoritscha (54) i Marcela Sabitzera (57).
Bez Perišića i Modrića, Hrvatska je imala previše neraspoloženih i potrošenih igrača u sastavu, što su Austrijanci znalački iskoristili, poveli golom Arnautovića u 41. minuti, a potom u prvih 15 minuta drugoga dijela deklasirali Vatrene s još dva gola.

PROMENADA NA GRADSKOM VRTU /

Navijač utrčao na teren tijekom utakmice Hrvatske: Imao je nešto za reći jednom od Vatrenih

Očekivano dan nakon jednog od ružnijih poraza naše izabrane vrste navijači nisu krili svoje nezadovoljstvo. U komentarima na HNS-ovim stranicama na društvenim mrežama žestoko su se obrušili na angažman pojedinih igrača, a kritika nije ostao pošteđen ni izbornik Zlatko Dalić.

'Bravo za trenera i cijeli stručni stožer. Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo', sarkastično je prokomentirao jedan navijač.

"I tako ode 90 minuta života… u nepovrat…pufff i nema više…", razočaran je bio drugi. A neki su pribjegli i humoru.

Posebno kritični prema jednom igraču

"Napoleon Bonaparte: Daj mi Dalića i izgubit ću sve", našalio se jedan od komentatora. Uz takve kritike dio navijača je pristupio i prozivkama pojedinih igrača. Dojma smo da je najviše njihove ljutnje na sebe privukao Duje Ćaleta Car koji inače sasvim solidno igra u Francuskoj no jučer je bio glavni krivac za prvi pogodak Austrije što su mu pratitelji zamjerili.

"Pongračić, Ćaleta Car, Vlašić, Pašalić, Kramarić i neznalica Dalić OUT"

"Barišić, Ćaleta Car (koji se smije nakon utakmice raspoložen), Brekalo Juranović što dalje od prvih 11"

"Svaki puta kada Ćaleta Car primi loptu jedno dijete se prebaci sa nogometa na solfeggio", pokušao je šalom kritizirati Vatrenog stopera jedan od navijača.

Za neke poraz nije katastrofa

U moru kritika, pronašla bi se i neka manje vruća glava koja vjeruje da poraz protiv Austrije nije razlog zbog kojeg bi navijači trebali okretati leđa nacionalnoj vrsti.

"Poraz u nebitnom natjecanju i odmah se javi 2 milijuna izbornika s 30 milijuna kombinacija! Iznad svih, Hrvatska", piše jedna čitateljica.