SARRI NADMUDRIO MOURINHA / Napeti rimski derbi otišao u ruke Laziju. Roma bila vrlo blizu, a palo je pet golova

Premda su se do kraja nizale šanse na obje strane mreže se više nisu tresle i Lazio je napokon upisao pobjedu

26.9.2021.
20:47

U tradicionalno žestokom rimskom derbiju Lazio je pobijedio Romu. Dvoboj 6. kola talijanske Serie A završio je slavljem Lazija 3-2.

Lazio je poveo u 10. minuti kada je lijepu akciju zaključio Milinković-Savić udarcem glavom za 1-0. Buka navijača Lazija nije se ni stišala, a sijevnula je nova kontra Lazija koju je zaključio Pedro preciznim udarcem s vrha šesnaesterca za 2-0.

VRLO JE INOVATIVAN /

Mourinho pronašao novi način za obračunavanje s 'neprijateljima'. Pogledajte kako je i gdje prozvao glavnog suca utakmice

Očekivalo se još dosta pogodaka

No, Roma se nije predavala i bila je to utakmica u kojoj je frcalo na sve strane i očekivalo se još dosta pogodaka. Tako je u završnici prvog dijela Roma smanjila, a nakon kornera je gol za 1-2 zabio Ibanez.

Lazio je dva gola plusa vratio u 63. minuti kada je maestralan dribling nakon kontre obavio Immobile te je sve pripremio strijelcu Felipe Andersonu.

Ni taj gol nije srušio Romu koja je samo šest minuta kasnije smanjila na 2-3. Jedanaesterac je sigurno realizirao Veretout.

Konačna pobjeda Lazija

Premda su se do kraja nizale šanse na obje strane mreže se više nisu tresle i Lazio je napokon upisao pobjedu nakon četiri dvoboja u nizu bez pobjede. U prvenstvu je u tom razdoblju izgubio od Milana (0-2) te remizirao protiv Cagliarija (2-2) i Torina (1-1). U Europskoj ligi je, pak, izgubio kod Galatasarayja (0-1).

Za Lazio u igru nije ulazio hrvatski nogometaš Toma Bašić, a na ljestvici se Lazio svom velikom gradskom rivalu približio na bod minusa. Roma je ostala na četvrtom mjestu.