Vatreni napadač nastavlja 'trpati'!

U 19.

4.12.2011.
20:57

Iličevec je nakon jedne trećine utakmice imao dva pogotka prednosti (2:0), a tim je rezultatom i završeno prvo poluvrijeme. U nastavku susreta do izražaja su došli hrvatski nogometaši. Najprije se Ivan Strinić istaknuo ekspresno dobivenim crvenim kartonom. Prvi žuti dobio je u 55., a zatim je u 56. dobio i drugi koji je značio isključenje.

Međutim, dvije minute kasnije, sa igračem manje Dnipro je smanjio na 2:1, a strijelac je bio Rotan. Gosti se nisu time zadovoljili pa je drugi hrvatski reprezentativac u momčadi Dnipra, Nikola Kalinić postigao svoj osmi gol u 10 susreta za 2:2.

Sav trud Dnipra pao je u vodu u 87. minuti kada je Jarošenko zabio za pobjedu Iličevca iz najstrože kazne.

Spomenimo još da je Kalinić s novim pogotkom došao do 4. mjesta na ljestvici strijelaca ukrajinskog prvenstva. Vodeći je igrač Dinama Kijeva Andrij Jarmolenko koji je postigao 11 golova, ali iz čak 17 utakmica. Dnipro je ovim porazom pao na 5. mjesto prvenstvene ljestvice.