NAKON SKORO DVIJE GODINE: / Luis Suarez zaigrao za Urugvaj i zaustavio Brazil u Recifeu

Jedan od najboljih napadača svijeta Luis Suarez zaigrao je za Urugvaj nakon gotovo dvije godine, ili preciznije, 640 dana.

26.3.2016.
12:44
AFP, CHRISTOPHE SIMON

Na Areni Pernambuco u Recifeu, pred krcatim tribinama koje su zdušno navijale za svoj Selecao, Brazil je poveo već u prvoj minuti. Willian je ubacio s desne strane, a Douglas Costa morao je samo ispružiti nogu na vrhu peterca za trans navijača Brazila.

Brazil poveo s 2:0, ali...

Brazil je povisio u 25. minuti nakon nove pogreške obrane Urugvaja. Neymar se sjurio po lijevoj strani, pa skrenuo desno i dodao za Renata Augusta. Pereira mu je u tome pomogao i proslijedio loptu suparniku umjesto da izbije. Augusta zabija za 2:0. Međutim, Urugvaj se tada vraća u utakmicu.

U 31. minuti Pereira vara Williana na lijevoj strani, ubacuje na drugu vratnicu za Sancheza, a on glavom dodaje Cavaniju na zakucavanje s 12 metara. Kasnio je David Luiz prilikom izalska na blok.

U trećoj minuti nadoknade drugog dijela opet je akciju za Urugvaj povukao Pereira i dodao na lijevu stranu Luisu Suarezu koji s 15 metara zabija u stilu majstora. I pri tom pogotku Urugvaja, Luiz je loše reagirao u obrani. Nakon pet odigranih kola Urugvaj na drugom mjestu s tri boda manje od prvoplasiranog Ekvadora te dva više od trećeg Brazila.

Rezultati 5. kola i ljestvica južnoameričkih kvalifikacija za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. godine:

Brazil - Urugvaj 2:2 Bolivija - Kolumbija 2:3 Ekvador - Paragvaj 2:2 Čile - Argentina 1:2 Peru - Venezuela 2:2

Ljestvica: 1. Ekvador 5 4 1 0 11-4 13 2. Urugvaj 5 3 1 1 11-4 10 3. Brazil 5 2 2 1 9-6 8 4. Paragvaj 5 2 2 1 5-4 8 5. Argentina 5 2 2 1 4-4 8 6. Čile 5 2 1 2 8-9 7 7. Kolumbija 5 2 1 2 6-7 7 8. Peru 5 1 1 3 6-11 4 9. Bolivija 5 1 0 4 7-11 3 10. Venezuela 5 0 1 4 6-13 1